MHP'nin İsim Çıkışına ADD'den Cevap

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan, yeni açılan Bodrum Devlet Hastanesi’ne Atatürk’ün isminin verilmesi çağrısı yaptı.

MHP'nin İsim Çıkışına ADD'den Cevap

MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak, Konacık’taki Herodot Kültür Merkezi’nin isminin Atatürk Kültür Merkezi olarak değiştirilmesi talebiyle imza kampanyası başlatacaklarını açıklamıştı. Konuyla ilgili Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan’dan da bir açıklama geldi. Açıklamada kültür merkezinin isminin değiştirilmesi yerine, yeni açılan hastaneye Atatürk’ün isminin verilmesi önerisinde bulunularak şöyle denildi:

“Tarihin en büyük devrimcisi Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yılında özlemle minnetle anarken onun kabri başındaki aslanlı yolda slogan atanları ve buna sessiz kalanları gene Ulu Önderimizin ‘Türkiye şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar memleketi olamaz’ sözü ile kınıyoruz.

Atamızın bize mirası Türkiye Cumhuriyeti’nin sembolü T.C ibaresi resmi kuruluşlardan kaldırılırken ses çıkarmayanlar, andımızın okullarda okutulmasını yasaklayan siyasi parti temsilcilerinin bodrum da siyasette seslerini çıkarma adına atamızın ismini ortaya atmalarını, kullanmalarını da kınıyoruz.

Şu iyi bilinmelidir ki Atamızın isminin her yerde kullanılmasını doğru değildir ve bu nedenle önceki dönem MHP’li Konacık Belediyesi tarafından Bodrum’a kazandırılmış bir kültür merkezinde değil de, daha büyük yapılarda, halkın devamlı göz önünde olan yerlerde büyük meydan ve büyük yapılarda atamızın isminin verilmesinin doğru olacağını kamuoyunda oluşan kanaatle de görüyoruz.

Bu nedenle Heredot Kültür Merkezi yerine yeni yapılan Bodrum Devlet Hastanesi’nin isminin ‘Bodrum Atatürk Devlet Hastanesi’ olarak değiştirilmesinin daha uygun olacağını, hastanemizin yeri ve konumu gereği her yerden görünmesi nedeniyle büyük bir Atatürk heykelinin buraya çok yakışacağı fikrindeyiz.

Bu konu ile ilgili kaymakamlık ve Sağlık Bakanlığı Nezdinde başvurularımızı yapacağımızı buradan kamuoyuna duyuruyor ve MHP ile AKP ilçe başkanlarını bu sorumluluk ile devlet hastanesinin isminin, atamızın ismi ile değiştirilmesi ve ‘Bodrum Atatürk Devlet Hastanesi’ olması için Bodrum ve Ankara nezdinde de çalışmaları gerektiğini düşünüyoruz.

26 yıldır Bodrum’da faaliyetini sürdüren Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi’nin yerini ve misyonunu bilmeyenleri derneğimize, ulu önderimizi anlamak adına davet ediyoruz.

Atatürk’ü anlamayı, ilke devrim ve eserlerini koruyup yaşatmayı varlık nedeni ve temel görevi sayan Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi, ülkemizin acil olduğunu düşündüğü devlet yönetimi anlayışını genel merkezimizin 23 nisan 2022’de yayınladığı yeniden Atatürk Cumhuriyeti manifestosu ile duyurmuştur.

Tarihin en büyük devrimcisi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında özlem ve minnetle anarken, o’nun da isteği olduğu inancıyla, bir kez daha Bodrum’daki siyaset kurumlarını ciddiyete, yeniden Atatürk Cumhuriyeti hedefine yönelmeye, aziz milletimizi ve tüm Bodrumluları da bu hedefe sahip çıkmaya çağırıyoruz. Ruhun şad olsun Büyük Atatürk! Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır!”