ADD’den Çetin Doğan’a Ziyaret

ADD Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan ve yönetim kurulu üyeleri, geçen hafta tahliye olan Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ı ziyaret etti.

ADD’den Çetin Doğan’a Ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan ile yönetim kurulu üyeleri Vedat Öncel ile Ragıp Arda Bıcılı, tahliye olup Bodrum'daki evine gelen emekli Orgeneral Çetin Doğan'ı ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette Çetin Doğan'a Atatürk posteri, plaket ve Atatürk Düşünce Derneği rozeti hediye edildi. Rozeti, Çetin Doğan'a eşi Nilgün Doğan taktı.

Ziyarette konuşan ADD Bodrum Şube Başkanı Ümit Baltutan, “Komutanımızın tahliye sevincini paylaşmak için geldik. Paşamızın halini hatırını sorduk. Paşamız artık Bodrum'da ikamet ediyor. Komutanımızı ziyaret etmek tahliye sevincini paylaşmak, bu önemli günde Atatürk'ün liderliğini anmak, onun ideallerini ve mücadelesini hatırlamak ve komutanlarımızın ülkemize verdiği emek açısından büyük bir anlam taşıyor.” dedi. 

İzmir 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye edilen ve Bodrum’daki evine gelen Çetin Doğan "Son 15 yılımın yarısını hapishanede, yarısını da davalarla boğuşarak geçirdim. Türkiye'de adalet yerine oturmadıkça hiçbir şey, hiçbir konum düzelmez. Adalet hepimiz için lazım, gerekli olan bir şey. Umarım bundan sonra bu tür olaylar ve keyfi tutuklamalar son olur. Burası Dalaman çayıyla Menderes nehri arasında kalan Karya medeniyetinin yaşadığı topraklar. Burası vatanın çok önemli bölgelerinden biri. Ben arkeolojiye meraklıyım. Neden meraklıyım? İnsan ömrünü uzatmak mümkün değildir ama geriye doğru baktığımda burada yaşayan medeniyetlerin yaşamlarına baktığımda o dönemlerle birlikte hayatımı zenginleştiriyorum. Bodrum'u seviyorum." diyerek ziyaretlerinden dolayı ADD Bodrum’a teşekkür etti. 

Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan ise buruk bir sevinç yaşadığını belirterek “Bana herkes telefon açıyor, görünce ‘Gözünüz aydın olsun’ diyorlar ama çok geç gelmiş bir göz aydın. Bir sürü generali haksız, hukuksuz yere içeriye attılar. Eşim yürürken mutlaka yanında birisinin yardımını almak durumunda, sağlığı tamamen elinden gitti” ifadelerini kullandı.