Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Söylendi

Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi tarafından düzenlenen konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Söylendi

 Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen gece, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Andımız okundu.
 
Etkinlikte konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Ümit Baltutan, 29 Ekim akşamı Bodrum’da binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen fener alayına dikkati çekerek şöyle dedi;
 
“Tüm Türkiye’de ve Bodrum’da ne kadar coşkulu kutlamalar yaptığımızı hep beraber izledik. Hatta son fener alayındaki izdiham, Cumhuriyet özlemini bir kez daha gözler önüne serdi. Biz dernek olarak Bodrum’da 26–27 senedir aktif olarak çalışıyoruz. Bodrum, her zaman Cumhuriyet ve Atatürk’ten yana tavrını her zaman net olarak ortaya koymuştur. 100. yıl kutlamalarında da bunu net olarak gördük. Cumhuriyet bir zaferdir. Bizler, Cumhuriyet’in nasıl kazanıldığını biliyoruz. Biz, Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, zaferin bizlerin zaferi olduğunu, Atatürkçülerin zaferi olduğunu biliyoruz. Zaferi de zaferi kazananlar kutlar. Şu andaki iktidar maalesef bunu kutlamıyor. Biz, kutluyoruz. Zafer kazananlarındır.”

Konserden Şef Ragıp Arda yönetiminde sahneye çıkan Sahne Sanatları Merkezi Müzik Topluluğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği “Cana Rakibi Handan Edersin”, “Manastır Türküsü, “Kırmızı Gülün Alı Var”, “Fikrimin İnce Gülü”, “Bir Fırtına”, “Bülbülüm Altın Kafeste” gibi şarkılar seslendirildi.