MİLAS'TA SALGIN HASTALIKLARLA MÜCADELE

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, son dönemlerde artan salgın hastalıklar ve...

MİLAS'TA SALGIN HASTALIKLARLA MÜCADELE
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, son dönemlerde artan salgın hastalıklar ve şehrin güzel görünmesi amacıyla ana arterler ile merkezi alanların kimyasal sıvılarla yıkanarak temizlendiğini söyledi.
Milas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü tarafından son haftalarda artan domuz gibi nedeniyle ortaklaşa yapılan çalışmalar kapsamında ilçe genelindeki okulların dezenfekte edilmesinin ardından, bu kez şehrin ana arterleri ile merkezi alanlar klorak ve sıvı sabunlarla yıkanarak dezenfekte ediliyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat çalışmaların devam ettiğini belirterek, uygulamayı bizzat yerinde denetlediğini çalışmaya vatandaşlardan gelen yoğun talepleri göz önüne alarak başladıklarını söyledi.
Başkan Tokat yaptığı açıklamasında şöyle konuştu:
''Şehrimizin ana caddelerinde ve merkezi yerlerinde caddelerimizin temizliğinin sağlanması için itfaiye ve temizlik birimimiz birlikte ortaklaşa bir çalışma düzenlediler. Bu çalışmamız çerçevesinde yazdan kalan caddelerdeki toz ve diğer pisliklerin temizlenmesi ve özellikle son günlerdeki salgın hastalıklarda göz önüne alınarak gerekli hijyenin sağlanması açısından kimyasal maddelerle de temizlik çalışması yapılıyor. Şehrimizin düzgün ve temiz kalması hepimiz açısından önemli. Biz bunun süreklilik arz etmesi açısından imkanlar dahilinde her hafta sonu veya 15 günden bir Pazar günleri yapacağız. Çalışmaların Pazar gününde yapılmasının nedeni ise esnafların mağdur edilmemesidir. Bende çalışmaları yerinde inceledim. Arkadaşlarımız güzel bir çalışma yapıyorlar. Bundan sonra belirttiğim gibi düzenli olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şehrin temiz kalması, şehre dışarıdan gelenler ile içeride yaşayanlara sağlıklı bir ortam sunulması için faaliyetlerimiz devam edecek.''