Milli Parklara Teslim Edildiler

Muğla'da KOM ekiplerince düzenlenen operasyonlarda çok miktarda sahte içki ve gümrük kaçağı ürün ele geçirilirken 3 kişi tutuklandı. Ekipler, ayrıca yurda kaçak yollarla getirilmiş Rhesus cinsi 2 maymuna el koydu.

Milli Parklara Teslim Edildiler

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile bağlı Grup Amirliklerince, Muğla ve ilçelerinde son bir haftada operasyonlar gerçekleştirildi. Ekiplerin belirledikleri adreslerde yapıkları aramalarda 790 litre etil alkol, 186 litre sahte içki, 181 şişe gümrük kaçağı içki, 65 litre el yapımı içki, 234 paket gümrük kaçağı tütün, 3 senet, 2 çek, balistik yelek, 2 tabanca ve 2 tüfek ele geçirildi. Operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 3'ü çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Diğer şüpheliler ise haklarında "kaçakçılık", "Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" ve "tefecilik" gibi suçlarından işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Öte yandan narkotik ekipleri, Marmaris’te para karşılığı turistlerle fotoğraf çektirilen Rhesus cinsi 2 maymunu fark etti. Kaçak yollarla getirildiği tespit edilen maymunlar, Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.