BODTO Önünde Kan Bağışı Var...

Türk Kızılay Derneği ile Bodrum Ticaret Odası işbirliğinde azalan kan stoklarına karşı bir kan bağışı kampanyası başlatıldı. 23 Eylül Çarşamba günü 11.00-18.00 saatleri arasında Bodrum Ticaret Odası önünde Kızılay araçlarında kan alma işlemi yapılacak.

BODTO Önünde Kan Bağışı Var...

Konuyla ilgili günü basın mensuplarına açıklama yapan Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, "Pandemi nedeniyle kan stoklarında yeterli bir depolama sağlamak daha da önem kazandı. Biz de Bodrum Ticaret Odası olarak diğer Odalarla birlikte Türk Kızılay’ımıza fayda sağlamak istedik. Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Bodrum Şoförler Odası da üyelerini bu anlamlı etkinliğe davet ederek bizlere destek verecek, kendilerine ayrıca teşekkür ederim. Gece gündüz demeden ve insan ayırmadan toplumun yardımına koşan Kızılay’ımıza bir fayda da biz sağlayabilirsek ne mutlu bizlere" dedi. 

Sağlık durumu kan vermeye uygun Bodrum Ticaret Odası üyeleri başta olmak üzere tüm Bodrumluları 23 Eylül Çarşamba günü, kimlik belgeleri ile birlikte Odaya beklediklerini duyuran Başkan Kocadon, sosyal yardımlaşmanın önemine dikkat çekerek üyelerden duyarlı olmalarını istedi. "Bodrum için kan verme oranı %3,5 civarında bunu arttırmak önemli. Bu kampanya umarız tüm Türkiye’ye örnek olur" diyen BODTO Başkanı, kampanyaya destek veren herkese şimdiden teşekkür ettiklerini açıklayarak, yeni görevinden dolayı Kızılay Bodrum Şube Başkanı Ömer Başbuğ’a da başarılar diledi. 

ODA BAŞKANLARI ÖNCE SAĞLIK DEDİLER

Toplantıya katılan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı da düzenlenen basın toplantısında üyelerini 23 Eylül Çarşamba günü BODTO önünde düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına davet etti. Başkan Kocadon’a etkinliğe davetleri için de teşekkür eden Oda Başkanları kan bağışının önemine dikkat çekerek önceliğin her zaman sağlık olduğunu vurguladı. 

PLAZMA BAĞIŞI İÇİN DE ÇAĞRIDA BULUNULDU

Kızılay Derneği Bodrum Şube Başkanı Ömer Başbuğ ise Oda başkanlarına teşekkür ederek, kan bağışı konusunda gösterilen birlik beraberlik için duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başbuğ, kan bağışının pandemi nedeniyle daha da önem kazandığına dikkat çekerek, kan bağışı verenlerin virüs korkusu nedeniyle ciddi oranda azaldığına dikkat çekti. Kızılay olarak sterilizasyona büyük önem verdiklerine ve halkın güvenli bir şekilde hijyenik ortamlarda kan verebileceklerine işaret eden Başbuğ, Covid-19 geçirmiş ve iyileşmiş kişilerden de plazma aldıklarını ve tedavide plazmanın çok etkili olduğunu belirterek "Bu hastalığı atlatıp iyileşenlerin bağış yapması önemli" dedi. 

Kan bağışı sonrası katılımcılara Oda tarafından teşekkür belgesi sunulacağı bildirildi.