MUĞLA VALİLİĞİ'NDE SÜRPRİZ DEĞİŞİKLİK!

Önceki gece yayınlanan Valiler kararnamesi aralarında İçişleri Bakanlığı Müşteşarlığı,...

MUĞLA VALİLİĞİ'NDE SÜRPRİZ DEĞİŞİKLİK!
Önceki gece yayınlanan Valiler kararnamesi aralarında İçişleri Bakanlığı Müşteşarlığı, Emniyet Genel Müdürü, İstanbul, Ankara ve Muğla Valilerinin de olduğu sürpriz görev değişiklikleri getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan son Valiler kararnamesiyle 09 Mayıs 2013'te Muğla Valiliği görevine atanan Mustafa Hakan Güvençer'in de görev yeri değişti. Güvençer, Muğla Valiliği'nden Kahramanmaraş Valiliği'ne atanırken, Merkez Valisi Amir Çiçek ise Muğla Valiliği görevine atandı.

AMİR ÇİÇEK KİMDİR'

1958 Tokat-Reşadiye doğumlu olan Amir Çiçek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Eşme, Kurucaşile, Çamardı, Ovacık, Ergani, Kelkit, Dinar ve Haymana İlçelerinde kaymakamlık, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ve MERNİS Projesi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, APK Kurul Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı yapmıştır. 28 Eylül 2006-28 Mayıs 2010 tarihleri arasında Yozgat Valiliği yapan Çiçek, 28 Mayıs 2010 tarihindeki kararla Iğdır Valiliğine atandı. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile merkeze alınan Amir Çiçek, 15 Eylül 2014 tarih ve 6780 nolu müşterek kararname ile Muğla valiliğine atandı. Vali Amir Çiçek evli ve iki çocuk babasıdır.