MUSKİ PERSONELİNE YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMİ VERİLDİ

MUSKİ Genel Müdürlüğü personellerine, yangın anında olası can ve mal kayıplarının...

MUSKİ PERSONELİNE YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİMİ VERİLDİ
MUSKİ Genel Müdürlüğü personellerine, yangın anında olası can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve personelin bilinçlenmesinin sağlanması amacıyla yerine getirilmesi zorunlu olan ‘Yangın Söndürme Eğitim ve Uygulaması’ eğitimi verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kurumda çalışan personellerine yönelik eğitimlerine devam ediyor.

İş Güvenliği ve Sivil Savunma Birimince organize edilen ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı eğitmenleri tarafından verilen eğitim, MUSKİ Genel Müdürlüğü Merkez idari binaları, tüm Arıtma ve Atık Su Tesisleri ile birlikte Su ve Kanalizasyon Bölge Müdürlüklerinde yapıldı. Eğitime, yangın söndürme ekiplerinde görevli 190 personel katıldı.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitmenleri tarafından katılımcılara, yangına neden olabilecek faktörlerin ortadan kaldırılması, yangına hemen müdahale edilebilecek tedbirlerin alınması, yangın söndürme cihazlarının türleri, teknik özellikleri ve doğru kullanım şekilleri hakkında bilgiler verildi.

Yangın Söndürme Eğitimi ve Uygulaması, katılımcıların sırası ile yangın söndürme tüplerini kullanarak uygulama yapmaları ile sona erdi.