MUSKİ'den 2 Mahalle İçin İlave Su

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da ortaya çıkan su ihtiyacını karşılamak için başlattığı farklı projelere devam ediyor. Ekiplerin son olarak, Yalıkavak ve Umurca Mahallelerinin üst kotlarında yaşanan su sorunlarını gidermek için bulduğu ilave kaynağın sisteme dahil edildiği açıklandı.

MUSKİ'den 2 Mahalle İçin İlave Su

Bodrum Yarımadası’nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Geyik ve Mumcular Barajlarının kuruması ve bu nedenle DSİ tarafından kapatılması üzerine bölgede önemli bir su açığı ortaya çıktı. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri vatandaşların temel ihtiyacı olan içme ve kullanma suyunun yetersiz kalması nedeniyle daha önceden projeleri hazırlanmış ve acil durumlarda uygulamaya konulması planlanan çalışmalara bir an önce başladı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan son açıklamada; farklı noktalarda yaşanan sorunların teker teker giderildiği ifade edilerek, bu kapsamda son olarak Yalıkavak ve Umurca Mahallelerinin özellikle üst kotlarında yaşanan su sorunlarını gidermek için çalışma başlatan ekiplerin, sisteme dahil edilmek üzere iki farklı kaynak bulduğu belirtildi. Açıklamada, bu kaynakların tekinden günlük 604 ton su sağlanırken toplamda günlük 1208 ton ilave su sisteme dahil edilmiş olacağı, bağlantıları süren ilave su çalışmalarının ardından ilave su depolara aktarılacak ve Yalıkavak ile Umurca Mahallelerinin üst kotlarında yaşanan problemin ortadan kalkacağı vurgulandı.