MUTFAK SEKTÖRÜNDE TEKNOLOJİK YENİLİKLER

Bodrum'un önde gelen endüstriyel mutfak firmaları arasında yer alan Gastro Mutfak,...

MUTFAK SEKTÖRÜNDE TEKNOLOJİK YENİLİKLER
Bodrum'un önde gelen endüstriyel mutfak firmaları arasında yer alan Gastro Mutfak, bünyesine yeni katılan ürünlerin tanıtımını yaptı.

The Marmara otelde düzenlenen toplantıda, Electrolux firmasının ürünlerini tanıtıldı. Toplantıya Bodrum'da faaliyet gösteren otelciler, restoran sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlik hakkında gazetecilere bilgiler veren Gastro Endüstriyel Mutfak Firması Sahibi Emre Köroğlu, modern mutfakları tanıttıklarını belirterek, "Bu sene itibariyle Electrolux firmasının bayiliğini aldık. Bugün Electrolux firmasının ürünlerini tanıtmak için bir lansman düzenledik. Aşçılarımız da yatırımcılara ürünleri daha iyi tanıtmayı amaçladı" şeklinde konuştu.

Yeni ürünlerden de bahseden Köroğlu, "ürünlerimiz dumanı ve kokuyu içine alıp, dışarıya temiz hava olarak vermesini sağlıyor. Yiyecekleri istediğiniz her yerde pişirmeyi sağlıyor. Herhangi bir organizasyonda kullanılabilecek bir ürün" dedi.

Ürünün elektrik tasarrufu da sağladığını kaydeden Köroğlu, "fırınlarda sanayi tipi elektrik kullanılırken, bu ürünlerde monofaze elektrik kullanılıyor ve bu uygulama sayesinde elektrik sarfiyatında yüzde 80 oranında bir kar sağlıyor. Bu elektriği her yerde bulma şansınız da var" diye konuştu.