Nihayet Bitti, Sonu Güzel Oldu...

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’un Mümtaz Ataman, Atatürk ve İskele Caddelerinde sıcak asfalt ve yol çizgi çalışmalarını tamamladı.

Nihayet Bitti, Sonu Güzel Oldu...

Bodrum ilçe merkezinde geçen yıl başlayan ve uzaması nedeniyle yoğun eleştirilere neden olan altyapı çalışmaları kapsamında Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddelerinde ki sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Ekipler ayrıca bölgede yol çizgi çalışmalarını da tamamlayarak levha montajına başladı.

Ekipler çalışmalar kapsamında Mümtaz Ataman, Atatürk ve İskele caddelerinde yaklaşık 3 kilometre sıcak asfalt dökümü yaptı. Altyapısı biten yollarda önce asfalt ve parke kaplama sökümleri gerçekleştirildikten sonra terasman çalışmaları tamamlandı. Ardından plentmiks temel kaplama, bitümlü sıcak karışım, binder kaplama ve aşınma tabakası serimi yapıldı. Caddelerde aynı zamanda durak, otopark cepleri ve kavşak düzenlemeleri yapılırken proje, 45 milyon 984 bin 600 TL’ye mal oldu.  

Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddeleri’nde sıcak asfalt çalışmalarının ardından yağmur suyu ızgaraları, kanalizasyon kapakları, telekom kapakları ve benzeri kapak yükseltme çalışmalarına başlandı.