Notre Dame’ın Kamburu Sahnelendi

Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Bale Festivalinde, Notre Dame’ın Kamburu balesi sanatseverlerin yoğun ilgisi ile sahnelendi.

Notre Dame’ın Kamburu Sahnelendi

Güzel çingene kızı "Esmeralda" ile kambur kilise zangocu "Quasimodo"nun ölümsüz aşkları İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konuldu. Seyirciden büyük beğeni alan ve güzel Esmeralda ile kambur Quasimodo’nun hikayelerinin anlatıldığı, Victor Hugo'nun aynı adlı eserinden esinlenilen eserin müzikleri Cesare Pugni’ye, müzik düzenlemeleri Bujor Hoinic'e ait.

"Notre Dame'ın Kamburu" balesinin koreografisi ile librettosu G. Armağan Davran ve A. Volkan Ersoy imzası taşıyor. Eserde olaylar Esmeralda'ya büyük hayranlık besleyen ancak tüm çabalarına rağmen onu katedralin papazının entrikalarından koruyamayan, Notre Dame Kilisesinin kambur zangocu Quasimodo'nun gözünden sahneye aktarılıyor.

Dekorundan kostümlerine kadar tamamen yerli prodüksiyon olan eserin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Gülay Korkut, ışık tasarımı Fuat Gök, video prodüksiyonu ise Ahmet Şeren'e ait.

Festival, 11 Ağustos Cuma günü Hindistan Dans Tiyatrosu’nun “A Passage to Bollywood” temsili ile devam edecek.