O ANLAR MİNİBÜSÜN GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Merkez üssü Bodrum olan 6.6 büyüklüğündeki depremin yankıları hala sürüyor. İlçeye...

O ANLAR MİNİBÜSÜN GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
Merkez üssü Bodrum olan 6.6 büyüklüğündeki depremin yankıları hala sürüyor. İlçeye büyük korku yaşatan depremin yeni görüntüleri de ortaya çıkıyor. Bu görüntülerden biri de bir yolcu minibüsünün güvenlik kameralarına yansıyanlar.

13 yıldan beri Bodrum’da yaşayan Eren Yükrük’ün kullandığı 48 BB 7337 plakalı şehiriçi yolcu minibüsünün güvenlik kameralarına yansıyan deprem anı, yaşanan korku ve paniği gözler önüne seriyor. Bodrum Otogarı’ndan yolcularını alan minibüs Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde seyrettiği sırada deprem yaşanıyor. Minibüsün ön kısmındaki güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde cadde üzerinde yürüyüş yapan ve bölgedeki mekanlarda oturan vatandaşların depremin yaşanmasıyla birlikte panik halinde sağa sola kaçması görünüyor. O esnada minibüs içindeki yolcuların ise ne olup bittiğini anlamaya çalışması yansıyor.

Kısa süreli paniğin ardından seyrine devam eden minibüs Gümbet Dolgu alanına geldiğinde ise deniz kabarmasının ortasında kalıyor. Kabaran denizin yola taşmasıyla sular içinde kalan minibüsün yolcularının yaşadığı panik ve korku yine güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyor. Minibüsün şoförü Eren Yükrük ise bu anlarda soğukkanlı bir tutum sergileyerek yolcuları sakinleştirmeye çalışıyor. İlk şoku atlatan yolcular minibüsün kapısının açılmasıyla birlikte yüksekliği bir metreye yaklaşan suyun içine inerek yüksek bir yere çıkmaya çalışıyor.

O anları Kent Haber’e anlatan minibüsün şoförü Eren Yükrük, şunları söyledi:

“Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde seyrettiğim sırada deprem yaşandı. Ben de sallantıdan dolayı lastik patladı diye düşündüm ama cadde üzerindeki masa sandalyeler ve insanlar yola düşünce deprem olduğunu anladım. O esnada ben de araçla insanların üzerine çıkabilirdim. Fakat soğukkanlılığımı korudum ve yolcuları aşağı indirmedim, onları sakinleştirip yoluma devam ettim. 10 dakika sonra da Dolgu Alanı’na geldim. Herhalde deprem beni takip etti, orada da su kabarmasının ortasında kaldım. Orada da aracımı seri şekilde yüksek bir yere çekmeye çalıştım. Belli bir zaman sonra da yolcularımı tahliye ettim“ dedi.