O Başkan, Ak Parti’ye Geçti

Türkiye Değişim Partisi Partisi (TDP) Bodrum İlçe Başkanı Nagihan Bayram, partisinden istifa edip Ak Parti'ye üye oldu. Nagihan Bayram, geçtiğimiz yıl Bodrum'u ziyaret eden TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün tiktok paylaşımı ile gündeme gelmişti.

O Başkan, Ak Parti’ye Geçti

21 sene denizcilik işletmelerinde başmüdürlük yapan, ayrıca TBMM milli saraylar tesisler müdürlüğünde müdürlük görevinde bulunan Nagihan Bayram, geçen Ağustos ayında İlçe başkanlığı yaptığı partisinden istifa etti. 

Nagihan Bayram, geçen yıl TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün tiktok paylaşımı ile gündeme gelmişti. Sarıgül, paylaşımında partisinin Bodrum’daki üye sayısını beğenmeyerek Nagihan Bayram'a tepki göstermişti. İlçe Başkanına sert bir çıkış yapan Sarıgül, "Mayıs ayında geldiğim zaman, 170'in yanına bir sıfır daha koymuş olacaksın!" demişti. 

Nagihan Bayram, bugün Ak Parti saflarına katıldı. Bayram'a rozetini takan İlçe Başkanı Osman Gökmen, ayrıca çiçek takdim etti. Osman Gökmen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Bizler için çok kıymetli bir ağabeyimiz, yarım asırlık siyasi geçmişe sahip olan bir büyüğümüz Nagihan Bayram başkanımız partimize katıldı. Gerçekten bizi çok onore etti. Tecrübeleri bizim için çok önemli. Uluslararası insan hakları konusunda büyük çalışmalar yapan bir büyüğümüzün bizlere katılması bizi mutlu etti.”

17 ay boyunca Türkiye Değişim Partisi’nin Bodrum ilçe başkanlığını yapan Nagihan Bayram, sağlık sorunları ve çeşitli nedenlerle geçen 25 Ağustos’ta partisinden istifa ettiğini dile getirerek şöyle dedi:

“Osman başkanım ve Ak Parti ile çalışma kararı aldım. Bunun sebeplerinden biri, CHP’de 45 yıl siyaset yaptım. Bir dönem Sayın Cumhurbaşkanımızın insan hakları alanında yaptığı iyileştirmeleri ulusal kanallarda anlattığım için disiplin kuruluna verildim. Ben şuna bakıyorum, bireysel çıkarları toplumun önünde görmeyen, mezhep ve bölge şovenizmini reddeden, liyakati esas alan bir anlayışın her partide hakim kılınması lazım. Ben Avrupa Konseyi’nde 3 dönem görev yaptım. Filistin’de AGİT yıllarca bulundum. İnsan hakları anlamında iyileştirmeler, CPT standartları, nezarethaneler, türlü türlü işkence olayları Sayın Cumhurbaşkanımızın döneminde bitmiştir. Tabi ki münferit yine olmaktadır ve müeyyideler uygulanmaktadır. Ak Parti’nin bu bakış açısı beni çok etkiledi. Osman başkanım öteden beri sürekli yanımda olması, hatırımı sorması, ‘başkanım beraber siyaset yapalım’ demesi ve buraya daha önce geldiğimde gördüğüm ilgi, beni baya etkiledi. Bundan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi’nde bütün gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Vatanımıza ve partimize hayırlı olsun diliyorum. Savaşların olmadığı, çocukların ölmediği, annelerin ağlamadığı bir Dünya özlemiyle hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”

Mustafa Sarıgül’ün yaptığı paylaşımla ilgili sorulan soruya da yanıt veren Bayram, “Geçmişi, geçmişte bırakmak gerekir. Ben de rahatsız oldum ama siyasi partilerde bazen böyle şeyler oluyor. Adına anlaşmalı özçekim diyorlar galiba. Tam bilmiyorum. Tabi ki hoş değil ama ben hiyerarşiye çok önem veren birisiyim. Sayın genel başkan ısrar edince sessiz kaldım. Sosyal medyada bu kadar dolaşacağını tahmin etmiyordum. Başta ailem ve ben üzüldüm. Ancak onlar bitti artık. Burada yeni bir sayfa açtık.” şeklinde konuştu.