O Firmaya Ceza Kesildi...

Bodrum'un Torba Mahallesi'nde bulunan Demir Koyu'nda sahile beyaz kum döküp, denize beton bloklar yerleştiren firmaya, Bodrum Belediyesi Zabıta ekiplerince kabahatler kanunu uyarınca ceza kesildi.

O Firmaya Ceza Kesildi...

Bodrum’da her turizm sezonunda hortlayan sahile beyaz kum dökümü modası bu sene de devam ediyor. Yasal olmayan, çevreye ve insan sağlığına olası zararları nedeniyle uzmanların karşı çıktığı bu uygulama, tüm uyarı ve kesilen cezalara sürdürülmeye çalışılıyor. Önceki gün de Torba’nın Demir mevkisinde site inşa eden bir firma tarafından sahile dökülen ve sahilin doğal karakteristiğini bozan beyaz kumlar, vatandaşlarca görüntülenmiş ve haber bültenlerimizde yer almıştı. Vatandaşlar tarafından çekilen bir görüntüde ise bir iş makinesinin sahili kazarak düzenlediği görüldü.

Sahile dökülen kum denize kaçmasın diye deniz dibine yerleştirilen büyük beton bloklar da dikkatlerden kaçmadı. Beton bloklar, görenleri şaşkına çevirdi.

Haber ve ihbarların ardından Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bahse konu firmaya kabahatler kanunundan işlem yaptı, dökülen kum ve beton blokların kaldırılması yönünde tutanak düzenledi. 

Zabıta ekiplerinin, tuttukları tutanakların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne de gönderildiği öğrenildi.