Okul Aile Birliği Üyelerine Şok

Bodrum’da bir okuldaki görevlilerin ödenmeyen 150 bin TL SGK borcu nedeniyle okul aile birliği başkan ve üyelerine ödeme emri gönderildi, 2 velinin hesaplarına ve mal varlıklarına bloke konuldu. Veliler, yarın basın açıklaması yapacak.

Okul Aile Birliği Üyelerine Şok

Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu okul aile birliğinde 2012-2019 yılları arasında görev alan velilere, aynı yıllar arasında okuldaki görevlilerin ödenemeyen SGK borçlarından dolayı faizleri ile birlikte icra yolu ile mevcut hesap ve mal varlıklarına bloke konulduğu öğrenildi. Okulda yaklaşık 20 velinin mağdur olduğu ifade edildi. 

Mağdur olan veliler arasında eski okul aile birliği başkanı ve Bitez Mahalle Muhtarı Seda Dönen Özgüçlü de var. Kent Haber’e açıklama yapan Özgüçlü, “Okulda görevlilerin SGK primleri 2012’den itibaren yatırılmamış. 2016 yılından ben okul aile birliği başkanı olduğumda bu borçları taksitlendirmek için SGK’ya gittim. Oradaki memur, bu borcu benim şirket hesabım sanmış ve işlemi buna göre yapmış. Bir süre sonra tebligat bile gelmeden hesaplarıma bloke konulmuş. Mal varlıklarıma bloke konulmuş. Bununla ilgili itiraz yapılınca okul aile birliği hesabı olduğunu anladılar ve borcu o dönemlerde birlikte görev alan velilere rücu etmişler. Şimdi yaklaşık 20 kişiye ödeme emri geldi. Bu velilerin çoğu kadın, borçtan dolayı kocaları ile sorun yaşadılar. Memur hatası yüzünden benimle birlikte bir kişinin daha hesabına ve mal varlığına bloke konuldu. Diğer velilere de aynı işlem uygulanacaktır. Biz itirazımızı yapıyoruz. Yarın öğleden sonra açıklama yapacağız. Ben orada muhtar olarak değil, bir veli olarak bulunacağım.” dedi.