Olayla İlgili Müfettiş Görevlendirildi

Milas’ta Sakarya İlkokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Serkan G.‘nin koridordaki ilkokul birinci sınıf öğrencisi E.S.'yi (6) koltuk altından tutup, havaya kaldırdıktan sonra sınıfa fırlatarak belinden ve sırtından yaralanmasına neden olan ve görüntülere yansıyan olayla ilgili müfettiş görevlendirildi. Öte yandan, Mehmet Serkan G. ilçede kırsal bir mahallede görevlendirildi.

Olayla İlgili Müfettiş Görevlendirildi

Olay, 6 Ekim'de ilçeye bağlı Sakarya İlkokulu'nda meydana geldi. Okulun müdür yardımcısı Mehmet Serkan G., koridordaki birinci sınıf öğrencisi E.S.'yi koltuk altından tutup, havaya kaldırdıktan sonra sınıfa fırlattı. E.S., okul çıkışında kedisini alan annesi S.Ö.S. ile eve döndü. Evde, belinde ağrı olduğunu söyleyen E.S., annesinin ısrarı üzerine yaşananları anlattı. Sırtında morluklar da oluşan E.S., hastaneye götürülüp, darp raporu alındı. Ardından da müdür yardımcısı Mehmet Serkan G. hakkında Milas Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Durumun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de bildirilmesi üzerine Mehmet Serkan G. hakkında idari soruşturma başlatılıp, 19 Ekim'de açığa alındı. İdari para cezası da verilen Mehmet Serkan G., 3 Kasım'da tekrar görevine iade edildi. Mehmet Serkan G. hakkında başlatılan adli soruşturma sürerken, olaya dair güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde Müdür Yardımcısı'nın E.S.'yi koltuk altından tutup, diğer öğrencilerin gözü önünde sınıfın içine doğru fırlatması yer alıyor.

VALİLİK, ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Milas'ta okul müdür yardımcısı Mehmet Serkan G.'nin 1'inci sınıf öğrencisi E.S.'yi (6), havaya kaldırıp fırlattığı olayın ardından Muğla Valiliği'nden, konuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "28.11.2023 tarihinde ulusal ve yerel basında yer alan 'Milas Sakarya İlkokulu'nda öğrenciye yönelik şiddet’ konulu haberle ilgili olarak, Valiliğimizce konunun aydınlatılması amacıyla çok yönlü inceleme ve soruşturma başlatılmış olup süreç hassasiyetle takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİ MÜFETTİŞ ATANDI

Olayın görüntüleriyle birlikte kamuoyunda yansımasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müfettiş atandı. Müdür yardımcısı Mehmet Serkan G.nin ise görev yeri değiştirilerek ilçeye bağlı kırsal bir mahalledeki okulda görevlendirildi. Öte yandan, savcılık soruşturması devam ederken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından olaya ilişkin avukat atandı. Önümüzdeki Ocak ayında olaya ilişkin duruşmanın görülmesi bekleniyor. 

Sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyleyen anne S.Ö.S., “Olayın kamuoyuna yansımasının ardından konuya hızlıca müdahele ederek, önleyici tedbirleri devreye sokan, başta Muğla Valiliği ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilerimize gerekli hassasiyeti gösterdikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarız. Konuya gösterdikleri hassasiyet,  kurumlarımıza olan güvenimizi destekler niteliktedir. Hukuki sürecimiz devam ediyor. Bu hususta da adalet sistemimize güveniyor ve olumlu sonuç alacağımıza inanıyoruz. Dava sürecimiz sonuçlanana kadar kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.
 
Anne , baba olarak çağrımıza sessiz kalmayan “OkuldaSiddeteSon" İmza kampanyamıza değerli imzalarını esirgemeyen destekçilerimize de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.