OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI ETKİLİ OLUYOR

Olumsuz hava koşulları etkili olduğu Bodrum’da, tekne ve balıkçı kayıkları battı,...

OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI ETKİLİ OLUYOR
Olumsuz hava koşulları etkili olduğu Bodrum’da, tekne ve balıkçı kayıkları battı, cadde ve tarlalar sular altında kaldı.

İlçede dün öğleden sonra güney ve güneydoğu yönlerden esen fırtına bugün sabah saatlerinde yerini sağanak yağışa bıraktı. Zaman zaman dolunun da yağdığı ilçede günlük yaşam olumsuz etkilendi. Sağanak yağışla birlikte Bodrum semalarındaki şimşek ve yıldırımlar da kimi vatandaşları tedirgin etti.

İlçenin güney sahillerini döven dalgalar çok sayıda balıkçı kayığını batırdı. Bitez Koyunda 15 metre uzunluğundaki bir motor yat ile çok sayıda balıkçı kayığı sulara gömüldü. Gümbet Mahallesinde de karaya oturan bir yelkenli, uzun uğraşlar sonucunda başka bir tekne ile çekilerek kurtarıldı. Bodrum-İstanköy (Kos) ve Bodrum-Datça feribot seferleri yapılamadı.

Sağanak yağış nedeniyle yollar dereye dönerken, bazı cadde ve sokaklar ise sular altında kaldı. Bazı rögar kapaklarından taşan sular trafiğin akışını engelledi. İlçenin bazı noktalarında tarım arazileri su altında kaldı.

Caferpaşa Caddesinde yürütülen kaldırım düzenleme çalışması ise sürücülere zor anlar yaşattı. Caddeden geçen bazı araçlar, çamura saplandı. Araçlar, bölgeden güçlükle geçebildi.

Belediye yetkilileri yaptıkları anonslarla vatandaşları uyarıyor.

Denizin renginin kahverengiye döndüğü Bodrum’da yağışlar, Cuma gününe kadar aralıklarla devam edecek.