MOTOSİKLET KULÜPLERİNDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK

Türk Kızılayı, Bodrum’un 3 ayrı noktasında kan ve kök hücre bağışı kabul etti. Etkinliğe...

MOTOSİKLET KULÜPLERİNDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK
Türk Kızılayı, Bodrum’un 3 ayrı noktasında kan ve kök hücre bağışı kabul etti. Etkinliğe motosiklet kulüpleri de destek verdi.

Türk Kızılayı ekipleri geçen haftasonu Bodrum Belediyesi önünde Turgutreis Merkez Yalı Cami binası yanında, Yalıkavak Belediyesi düğün salonu yanındaki eski zabıta noktasında kan ve kök hücre bağışı kabul etti.

Kan bağışına Bodrum Brothers ve Milas’tan BabS RiderS adlı motosiklet kulüpleri de Yalıkavak Mahallesindeki kan ve kök hücre bağışına destek verdi. Bodrum Brothers Motosiklet Kulübü üyelerinden Serkan Kibrit, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Arkadaşlarımızla beraber sürekli sürüşler yapıyoruz, sosyal aktivitelere katılıyoruz. Farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Amacımız diğer motosiklet kulüplerine örnek olmak ve onlarla birlikte bu sosyal faaliyetleri yürütmek. Ülkemizde ne kadar yardıma muhtaç varsa, elimizden geldiği kadar, benzinimizin yettiği kadar çalışma yapmak istiyoruz. Biz kulübümüzü 3 ay önce kurduk. Şu anda 15’e yakın üyemiz var. Aynı zamanda Milas’ta BabS RiderS isimli kardeş bir kulübümüz var. Onlarla birlikte aktivitelere katılıyoruz. İlk aktivitemizi Öykü Arin’e destek amaçlı Yalıkavak’ta yaptık. Kök hücre bağışında bulunduk. BabS RiderS kulübünden arkadaşlarımızı davet ettik, geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yaptığımız bağışlar Öykü Arin veya ihtiyacı olan herhangi birine umut olur.”

BabS RiderS Motosiklet Gurubu kurucusu Mehmet Aşkın Ersan, kampanyaya verdikleri destekle ilgili olarak: “Öncelikle görülme sıklığı milyonda 1-9 arası değişen Juvenil Miyelomonositik Lösemi hastası olan ve en geç iki ay içerisinde kök hücre nakli yapılması gereken Öykü Arin kardeşimiz ve diğer lösemi hastası bireyler için bugün Yalıkavak Belediye meydanında düzenlenen kök hücre bağışına, Bodrum brothers grubunun daveti üzerine Babs Riders ailesi olarak katıldık. İnsanlık adına düzenlenen bu sosyal sorumluluk projelerinde bulunmanın huzur ve mutluluğu ile bir Hafta sonunu daha geçirmiş olduk. Böyle projelerin yayılarak devamını ümit ediyoruz” dedi