Özdağ; “Gelin Bu Sistemi Değiştirelim”

CHP listesinden Muğla Milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Bodrum’da katıldığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir kişinin yönettiği bir sistem. Gelin bu sistemi değiştirelim.” dedi.

Özdağ; “Gelin Bu Sistemi Değiştirelim”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ilçedeki mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Özdağ, Manisa’nın bir köyünde doğduğunu dile getirerek “Ben tütün kırdım, pamuk topladım, ayakkabı boyadım, su sattım, sebze hallerinde hamallık yaptım ve öyle 2 fakülte bitti. 3 dönem milletvekilliği yaptım, arkamda hiçbir güç yok. Ne sermaye, ne lobi, ne cemaat, ne tarikat. Sadece Allah’a yaslandım ve milletim vardı, Manisalılar vardı ve Türkiye vardı.” dedi. 

Ak Parti’den ayrılma sürecinden de bahseden Özdağ, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne de sözü getirerek şöyle dedi;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan o dönem ‘verin yetkiyi, görün etkiyi’ dedi. Beğenmedikleri parlamenter sistemle göreceli de olsa güzel şeyler yapıldı. Dediler ki ‘bu yetmez, hızlandıracağız, daha güzel şeyler yapacağız, para değerli olacak, pasaportumuz olacak, Türkiye zenginleşecek, özgürleşecek ve mutlu insanlar diyarı olacak’ denilerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildi. Tam 5 yıl geçti aradan. Bu 5 yıl aradan sonra eğer sizler, Bodrum’un göbeğindesiniz. Peki cebinize 3 bin dolar koyup bu otellerde tatil yapabiliyor musunuz? Veya buraya Bodrum’un köylerinden gelebilirler mi? Ben milletvekiliyim, aldığım maaşla kalamam. Diplomatik bir pasaportumuz var. Eğer milletvekili elini kirletmemişse, şerefli bir adamsa, maaşıyla geçinen bir milletvekiliyse Avrupa’ya gidip tatil yapamaz. Biz neden bu imkanlara, güzelliklere rağmen yapamıyoruz? Çünkü biz iktidar olduktan sonra hesap vermek istemiyoruz. Türkiye’de şeffaflık yok. Gelin bunu değiştirelim. Türkiye’de hesap vermek de yoktur. Kim hesap veriyor? Sayıştay, müfettişler, medya, STK’lar ne yapabilir? Yapamayız, yaptırmıyorlar ki. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir kişinin yönettiği bir sistem. Gelin bu sistemi değiştirelim.”

“TÜRKİYE’Yİ TALİBAN YAPMAK İSTEYENLERE KARŞI DİRENELİM”

Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan Sinan Oğan ile ilgili de konuşan Özdağ, “Sinan Oğan, hangi ‘Türk Milliyetçisi, hangi Atatürkçü Hizbullah ile yan yana olur diyordu. Sinan Oğan’a sesleniyorum. Anayasa’nın ilk 4 maddesi ile problemi olan Cumhur İttifakı.” dedi. 

Millet İttifakı olarak 6 parti bir araya geldiklerini söyleyen Selçuk Özdağ, “Şimdi de Ümit Özdağ ile bir araya geldik, oturduk konuştuk, anlaştık. İnsanlar konuşa konuşa anlaşırlar. Ama sayın Erdoğan muhalefetle ne zaman konuştu. Ne zaman bu muhalefete adam muamelesi yaptı?” şeklinde konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanması durumunda toplum üzerinde baskıların artacağını savunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bir yandan Talibanvari dayatmalar, İran’daki gibi dayatmalar bize gelecek. Bir yandan da Kolombiyalı çeteler gibi çeteler oluşacak Türkiye’de. Çeteler olmadı mı? Bana saldırdılar. Niye saldırdılar? Darbeleri Araştırma Komisyonu Başkanvekili idim ben. Çok önemli sırlara vakıftım. Beni döverek öldüreceklerdi. Gelin kazanımlarımızı kaybetmeyelim. Hep birlikte Türkiye’yi Kolombiya yapmak isteyenlere karşı, Türkiye’yi Taliban yapmak isteyenlere karşı direnelim.” ifadelerini kullandı.

ZAFER PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA 

Öte yandan toplantı sonrası Zafer Partisi Bodrum İlçe Başkanı olarak atanan Alper Erdoğan da bir açıklama yaptı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın da Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini hatırlatan Alper Erdoğan, “Ülkemiz dönüm noktasından geçiyor. Burada önemli uyarıları yapmak bizm vazifemizdir. Memleketimizin bozulan ekonomisi, yalanla talanla soyulan hazinesi. Eğer biz vatandaş olarak bunlara dur diyeceksek, huzurlu, müreffeh bir ülkeye çocuklarımızı emanet edeceksek, 13 milyon Suriyeli ve kaçağın memleketimizden bir yıl içerisinde insan haklarına uygun şekilde, uluslararası hukuka uygun bir şekilde gönderilmesine evet diyeceksek oyumuzu, desteklerimizi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na vermek durumundayız. Ama eğer tek adam rejimine, güvensiz yarınlara, bir paylaşım yaptık diye sabah kapımıza dayanan polislerle uyanmaya evet diyeceksek mevcut düzenin devamı yönünde karar verilebilir ama biz inanıyoruz ki aziz milletimize yakışan demokrasi kültürüdür, işbirliği kültürüdür, uzlaşma kültürüdür. Bunu uygularlar.” diye konuştu.