Özel Öğrencilerin Artık Mutfağı Var

Pınar Seli ve İyilikle Korosu tarafından Ocak ayında gerçekleştirilen "Mutfakta Tuzumuz Olsun" projesi sonuçlandı. Bodrum İşinsanları Derneği tarafından yaptırılan mutfak, düzenlenen törenle açıldı. Mutfak, okulda eğitim gören özel öğrenciler tarafından kullanılacak.

Özel Öğrencilerin Artık Mutfağı Var

Bodrum iş, siyaset ve sosyal hayatının tanınan isimlerinden oluşan "Pınar Seli ve İyilikle Korosu", meslek liseli özel öğrencilere özel mutfak yaptırmak için geçen 16 Ocak’ta Mandalin'de sahne almıştı. Konserde mutfağın yaptırılmasını Bodrum İşinsanları Derneği üstlenmişti. 

Yapımı geçtiğimiz haftalarda tamamlanan mutfak, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmete girdi. Mutfak için bugün Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal ve Bodrum İşinsanları Derneği Başkanı Mete Yılanlı'nın da katıldığı bir açılış töreni düzenlendi. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları dile getirdi:

“Bu çalışmaya emek veren hayırsever iş insanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Eğitim unsuru yalnızca devletin yapacağı bir çalışma değil, paydaşların da güç katması gereken bir çalışma. Hele ki burada yaşayan kişilerin bu katkıyı sunmaları bizim için çok daha anlamlı. Bir de sınıfımızın özel eğitim sınıfı olması, bu sınıftaki çocukların hayata da özel olarak gelmeleri, en azından standartları dezavantajları ile bütünleştirerek avantaja çevirecek ortamları sağlama konusunda da katkınız çok anlamlı.” dedi. 

Okul müdürü Sinan Eren ile yiyecek içecek bölümü öğretmenleri de mutfağın yapımında destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından mutfağın açılış kurdelesi, öğrencilerle birlikte kesildi. Öğrencilerin mutfakta yaptığı yiyecekler, davetlilere ikram edildi. 

Sosyal sorumluluk projelerinde farklı meslek gruplarından farklı isimleri bir araya getiren Pınar Seli, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle aktardı:

“Bu başlangıçta ufacık bir ateşti, sonra ateş topu oldu. Herkesin emeği çok oldu. Herkes bu taşın altına elini soktu. İş insanlarına, emek verenlere, bilet alanlara, sesiyle yüreğiyle emek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Burayı görüp bu duyguları yaşamanızı isteriz.”

Mutfağın yapımını üstlenen Bodrum İşinsanları Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mete Yılanlı da projeye katkı sunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirerek şöyle konuştu;

“Böyle bir projede biz de bir katkıda bulunabildiysek, bu çorbada tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Emeği geçen herkese, tüm dostlarımıza, Milli Eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.”