Pandemi Denetimleri Sürüyor...

Bodrum'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetimler ara verilmeden devam ediyor.

Pandemi Denetimleri Sürüyor...

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras ve kolluk kuvvetleri Müsgebi ve Mumcular Mahallesi'ndeki kafeterya ve işletmelerde, Kovid-19 tedbirlerini denetledi. Denetimde genel olarak tedbirlere uyulduğu gözlenirken, uymayanlar ise uyarıldı.

Kaymakam Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimlerin amacının ceza yazmak değil, insanları bilinçlendirmek olduğunu vurgulayarak şunları söyledi;

"Bodrum birçok bölgeden çok çok iyi durumda. Ama bu durum bir anda değişebilir. O yüzden maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu öyle bir salgın ki bir anlık rahatlama, sonucunda tüm ilçeyi bir anda kaplayabilir. Biz bugün Ortakent Mahallemizde denetim yaptık. Esnafımızı ziyaret ettik, herkes kurallara uyun bir şekilde davranıyor. Denetimlerimiz hiç durmadan bu salgın bitene kadar devam edecek. Bu salgın karşısından esnek davranamayız. O yüzden tüm vatandaşlarımıza kurallara uymaları yönünde uyarılarda bulunuyoruz.”

Kaymakam Yılmaz, bu yıl Bodrum'un nüfus olarak daha kalabalık bir kış geçireceğine dikkat çekerek, bu nedenle tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

Denetimlere katılan Bodrum Belediye Aras da, kalabalıkta maske ve mesafe kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Belediyede HES kodu uygulamasının başladığını ifade eden Ahmet Aras, şunları söyledi;

“Bodrum Belediyesi olarak kurumlarımızda önlemleri en üst düzeye çıkardık. Artık tüm personelimiz ve vatandaşlarımız, Bodrum Belediyesine HES kodu ile giriş yapmak zorunda. Belediyemizin girişinde tüm dezenfekte işlemleri yapılıyor. Denetimlerimiz tüm Bodrum Yarımadası'nda devam ediyor. İşletmeler kurallara çok iyi bir şekilde riayet ediyor. Vatandaşlarımız da maske ve mesafe kurallarına uyuyor. Ama bu salgın bitene kadar denetimler her gün devam edecek” dedi.