Rakipte 6 Oyuncu Pozitif Çıktı!

EHF Avrupa Kupası’ndaki temsilcimiz Yalıkavakspor’un İspanyol rakibinde 6 oyuncunun covid-19 testi pozitif çıkınca, 14 Şubat’ta İspanya’da yapılması gereken müsabaka iptal edildi.

Rakipte 6 Oyuncu Pozitif Çıktı!

EHF Avrupa Kupası çeyrek final müsabakasında Rocasa Gran Canaria ile karşı karşıya gelecek Yalıkavakspor’da hazırlıklar sürerken, rakipte şok bir gelişme yaşandı. İspanyol ekibinde 6 oyuncunun koronavirüs testi pozitif çıktı. 

Maça 5 gün kala yaşanan bu gelişme üzerine EHF ve iki kulüp arasında yapılan istişarelerle, 14 Şubat’taki maçın iptal edilmesi 21 Şubat’ta Bodrum’da tek maç üzerinden oynanması kararlaştırıldı. Maçı kazanan taraf, yarı final bileti alacak. 

Konu ile ilgili Kent Haber’e açıklama yapan Yalıkavakspor Kulüp Başkanı Mehmet Esen, "Rakip takımda Cuma günü 3 oyuncunun testi pozitif çıkmış. Önceki gün de 3 oyuncu pozitif çıkmış. Bunun üzerine karşılıklı görüşmeler oldu. EHF de maçı iptal etti. Tek maç üzerinden Bodrum’da oynayacağız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Güçlü bir takımla oynayacağız. Bu turu geçip yarı finale, oradan da finale çıkmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.