Ralli Pilotları Söyleşiye Katıldı

Bodrum’da hafta sonu düzenlenecek Rally Bodrum öncesinde ralli pilotları, Oasis’te düzenlenen söyleşiye katıldı.

Ralli Pilotları Söyleşiye Katıldı

Oasis Meydanı’nda gerçekleştirilen söyleşiyi çok sayıda ralli tutkunu izledi. Söyleşinin başında bir konuşma yapan Oasis Bodrum Genel Müdürü Özgen Özyurt, ralli otomobilleri sergisi ve söyleşiye ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Rally Bodrum, her yıl üzerine katlanarak gidiyor. Bu sene, merkezimiz Nurol Makine da katılım sağladı. Seneye inşallah tekrar görüşmek üzere. Herkese tekrar hoş geldiniz diyorum. Ayaklarınıza sağlık.”

Ralli pilotlarından Serdar Bostancı, Bodrum’da 1992 yılında düzenlenen ralliden söz ederek şöyle konuştu;

“Biz burada neden bir Avrupa Şampiyonası olmasın, neden bir Dünya Şampiyonası olmasın diye düşünmüştük. Bunu çok arzu etmiştik. Ama Türkiye’deki inişleri, çıkışları biliyorsunuz. 1992 ve 1993 yıllarında yapıldıktan sonra Bodrum Rallisi unutuldu, 3 sene öncesine kadar. Bu rallinin tekrar Bodrum’a gelmesinden dolayı çok mutluyum. Bodrum adına da gurur duyuyorum.”

Ralli pilotu Burak Çukurova da 2021 yılında düzenlenen ralliyi kazandıklarını anımsatarak “Gayet güzel bir yarış geçmişti. Yarıştığımız etaplar, bana göre Türkiye’deki en güzel asfalt etaplardan biriydi. Geçen sene de toprak etaplarda yarıştık. Onlar da güzeldi. Bu sene sezonu Bodrum’da açıyoruz. 6 aylık bir aradan sonra burada start almak bizim için çok keyif verici.” dedi. 

Bu yıl yine Ford Escort marka otomobili ile yarışacağını söyleyen Ralli Pilotu Kemal Gamgam da tüm yarışçılara başarılar dilerken, Bodrumlu sporcular Ali Dinç ve Furkan Paşalı, yarışın çok güzel geçmesini beklediklerini ifade ederek tüm sporculara başarılar diledi.