Ramazan Ayı Başlıyor

On bir ayın sultanı Ramazan ayı başlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre bu yıl Ramazan 29 gün sürecek. Ramazan bayramı 21 Nisan'da başlayacak.

Ramazan Ayı Başlıyor

Müslüman alemi için heyecanlı bekleyiş sona eriyor. On bir ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kaldı. İlk teravih namazı 22 Mart Çarşamba günü kılınacak, çarşambayı perşembeye bağlayan gece de ilk oruç için sahura kalkılacak. Bodrum için Ramazan ayının ilk günü imsak vakti 05.43, iftar vakti ise 19.31. 

BU YIL 29 GÜN ORUÇ TUTULACAK

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun kameri ay hesaplamalarına göre bu yıl 29 gün oruç tutulacak. Kur'an-ı Kerim'de "bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi, 17 Nisan'da idrak edilecek. Ramazan Bayramı ise 21 Nisan'da başlayacak.

BU YIL TEMA 'RAMAZAN VE DAYANIŞMA'

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bu yıl ki tema "Ramazan ve Dayanışma" olarak belirlendi. Din İşleri Yüksek Kurulu, Ramazan ayında verilecek fitre miktarını kişi başına en az 70 lira olarak duyurmuştu. Diyanet İşleri Başkanlığı da afetlerde zarar gören ve mağdur olanların bu ay daha çok gözetilmesini ve desteklenmesini istedi.