Revan Masallar Görücüye Çıktı...

Tuna Altunkaya’nın içerisinde masallar içeren “Revan Masallar” isimli suluboya sergisi açıldı.

Revan Masallar Görücüye Çıktı...

Bodrum Marina’nın içinde yer alan, Osmanlı Tersane Kulesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde pandemi süreci nedeni ile ertelenen sanat günleri yeniden başladı. İlk sergiyi Bodrumlu işletmeci Tuna Altunkaya açtı. 17 suluboya resimden oluşan serginin açılışına aralarında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da olduğu çok sayıda sanatsever katıldı. 

Açılışta Kent Haber’e konuşan Altunkaya, çalışmaları hakkında şu bilgileri aktardı:

“Eserlerin en büyük özelliği her birinin içinde kendisine ait masallar yazıyor. Yani 17 ayrı resim ve 17 ayrı masal var. O yüzden adı Revan Masallar. Neden Revan? Çünkü her bir eserde insanın kendisine ait, kendine revan olduğu yol anlatılıyor. O yolda en korkunç, kendimizden nefret ettiğimiz şeyleri de içeren her şey yazılarda su yüzüne çıkıyor. O yazılar resimlere de eşlik ediyor. Bu masallar benim yazdığım masallar.”

“Kendimi bildim bileli resim yapıyorum” diyen Tuna Altunkaya, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu sergiyle ‘Tamam ben de profesyonel anlamda varım’ demeye ilk defa cesaret ediyorum. Buraya gelen eski tanıdıklarımdan çoğu resim yaptığımı bilmiyordu. Çok öne sürdüğüm bir şey değildi. Pandemi sürecinde çok fazla üretme şansım oldu. Çok fazla iş yapınca o özgüveni almamda bana yardımcı oldu. Bundan sonraki çalışmalarımda başka bir tema olabilir ama içerisinde yine yazılarla beraber olacak” dedi.

Altunkaya'nın sergisi, 28 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık kalacak.