RIZA KARAKAYA YENİDEN BAŞKAN

31 Mayıs 2013 günü çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Bodrumspor'un Olağan...

RIZA KARAKAYA YENİDEN BAŞKAN
31 Mayıs 2013 günü çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Bodrumspor'un Olağan Genel Kurulu bugün Binnaz Karakaya Spor salonunda yapıldı.

Sabah saatlerinde kapalı spor salonunda yapılan genel kurula 859 üyeden sadece 37'si katıldı. Salon girişinde imzaları alınan üyelerin arasında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon' da vardı.

Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya'nın tek aday olduğu genel kurula divan başkanlığının seçimi ile başlandı. Divan Başkanı seçilen Murat Naci Yavuz'un yönettiği genel kurulun gündeminde, yönetim ve denetim raporlarının okunması ve ibra edilmesi, yönetim ve denetim kurulunun seçimi, Muğla ASKF delegelerinin seçimi, dernek iktisadi işletme yetkililerinin belirlenmesi, dernek tüzüğünün 29. maddesindeki değişikliğin görüşülmesi konuları vardı.

Genel kurulda, divan heyeti tarafından 2011 ve 2012 yılı mali raporları okunarak ibra edildi. Raporlarının okunmasını ardından Belediye Başkanı Mehmet Kocadon kürsüye davet edildi. Kocadon, Bodrumspor'un köklü bir kulüp olduğunu belirterek; "Bodrumspor tarihinde hiç bu kadar seyirciyi bu trübünler görmemiştir. Bu seyirciyi buraya toplayan, bu güzellikleri bize tekrar yaşatan değerli yönetimimize, Bodrum halkına ve sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sene müthiş bir atmosfer yakaladılar, kısıtlı bütçeyle yapabileceklerinin en iyisinin yaptılar kendilerini takdir etmek lazım'' dedi.

Genel Kurulda daha sonra Bodrumspor'da 2 yıllığına görev yapacak olan yönetim ve denetim kurulunun seçimine geçildi. Tek listenin sunulduğu seçim salondaki üyelerin kabulüyle göreve seçildi. Buna göre Bodrumspor'un 15 kişilik yönetim kadrosu şu isimlerden oluşuyor;
Rıza Karakaya, Hüseyin Gözütok, Arif Karaman, Halil Teke, Hadi Türk, Aydın Güven, Caner Tuna, Gürkan Topan, Murat Önder, Fatih Berber, Hasan Sinop, Serkan Kaya, Buğra Muharrem Çetin, Murat Pahna, Nurettin Bıyıklı.

Bodrumspor'un yeni döneminde denetim kadrosunda ise şu isimlere yer verildi;
Mustafa Baysal, Dinçer Özkeskin, Mustafa Gür Birol.

Bodrumspor'un olağan genel kurulunda belirlenen, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kongrelerinde Bodrumspor'u temsil edecek olan isimler ise şöyle;
Rıza Karakaya, Hüseyin Gözütok, Halil Teke, Ramazan Aydınlı, Arif Karaman, Birol Ahi, Murat Pahna.

Kurulun gündemindeki diğer bir madde ise dernek iktisadi işletme yetkililerinin belirlenmesiydi. Divan Başkanlığı, konu ile ilgili isimlerin, yeni yönetimin kendi içinde seçeceği kişilerden oluşmasına karar verdi.

Kurulun son gündem maddelerinden biride dernek tüzüğünün 29. maddesindeki değişiklikti. Yapılan değişiklikle Bodrumspor Kulübünün faaliyet alanlarına, tekerlekli sandalye basketbolu, engelli okçuluk, engelli atıcılık, engelli atletizm, engelli futbol, engelli halter, engelli judo, engelli masa tenisi, engelli yüzme, ampute futbol, engelli yelken, oturarak voleybol branşları eklendi.

Az sayıda katılım ile gerçekleştirilen Bodrumspor olağan genel kurulunun kapanışında dilek ve temennilerde bulunan divan başkanı Murat Naci Yavuz, kulübün geçmiş yıllardan gelen ve taksitlendirilen borçlarının aksatılmadan ödenmesini istedi. Yavuz, bu konuda Belediye Başkanı Kocadon'dan da destek istedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren genel kurul sonunda Kent Haber Muhabirine bir açıklamada bulunan Rıza Karakaya, kongrede aday çıkmayınca tek liste olarak seçime girdiklerini söyledi. Rıza Karakaya, "Yönetimde yeni arkadaşlarımız var, eski arkadaşlarımızda devam ediyor, güzel bir yönetim oldu, ilk toplantımızda görev dağılımımızı yapacağız. Daha sonra plan ve projelerimizi sizlerle paylaşacağız, İnşallah Bodrumspor için hayırlı uğurlu olur" dedi.