SAĞLIK SEMİNERLERİ SÜRÜYOR

Konacık Belediyesi ve Universal Hospital Bodrum işbirliğinde düzenlenen sağlık semirlerinin...

SAĞLIK SEMİNERLERİ SÜRÜYOR
Konacık Belediyesi ve Universal Hospital Bodrum işbirliğinde düzenlenen sağlık semirlerinin bu haftaki konusu "kadınların sağlık sorunları" oldu.
Konacık Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen seminerde Kadınlarda Jenital Kanserler yani Rahim, Rahim Ağzı ve Yumurtalık Kanserleri konusu ele alındı. Universal Hospital Bodrum Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Vedat Özerdoğan tarafından verilen seminere Konacık'ta yaşayan bayanlar ilgi gösterdi.
Vedat Özerdoğan, son günlerde rahim ağzı kanserine neden olan virüsün belirlendiğini ve aşıyla bu hastalığın önüne geçilebildiğini belirterek "Tıpta güzel gelişmeler yaşanıyor, umarız diğer kanser türlerinin de bir an önce sebebi ve tedavisi bulunur" diye konuştu.
Özerdoğan, erken tanının çok önemli olduğunu belirterek vatandaşlardan hiçbir rahatsızlığı olmadığını halde doktora mutlaka gitmelerini ve sağlık kontrolünden geçmelerini istedi. Özellikle rahim ağzı kanseri ile mücadelede erken tanının büyük önem taşıdığını ifade etti.
Konacık'ta her hafta düzenlenen sağlık seminerlerinde 23 Ocak Cuma günü 9:30 - 16:00 saatleri arasında Göz Tansiyonu Ölçümü, bir sonraki hafta Pazartesi günü 9:30 - 16:00 saatleri arasında ise kan şekeri ölçümü yapılacak.