Sahil Çöplüğe Döndü

Bodrum’da yağışla birlikte denize giden çöpler, dalgalarla geri gelip sahilde birikti. Sahildeki vatandaşlar, kötü manzara karşısında tepkilerini dile getirdiler.

Sahil Çöplüğe Döndü

Dere yataklarının çöplük olarak kullanıldığı Bodrum’da dünkü yağışla birlikte tüm çöpler denize ulaştı. Denizdeki çöplerin bir kısmı da dalgalarla geri gelip sahilde birikti. 

Çoğunluğunu pet şişelerin oluşturduğu çöpler, istenmeyen bir manzaraya neden oldu. Sahilde yürüyüş yapan ve balık tutan vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında tepkilerini dile getirdiler. 

Mehmet Meşe isimli vatandaş, dere yataklarının çöplük olarak kullanılmasından dolayı bu çirkin manzaranın yaşandığını ifade ederek “Her yağmur yağdığında görüntü böyle oluyor.” dedi. 

Sahilde balık tutan İbrahim Yeygin de tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Bu kötü görüntünün sebebi bizleriz. 50 metre ileride çöp konteyneri var. Yiyen içen çöpünü etrafa atar gider. Rüzgarla denize gidiyor. Sonra deniz tekrar bize verir. Arkamdaki şemsiyenin demirini ben denizden çıkardım. Şemsiyeyi yakıyorlar, demirini denize atıyorlar. Önce kendimizi düzeltmemiz lazım. Avrupa’dan gelen turistler, sabahları burada çöp topluyor.”