Hafta Sonu Kürek Yarışları Var

2. Bodrum Uluslararası Masters Regatta kürek yarışları, bu hafta sonunda Bitez’de düzenlenecek.

Hafta Sonu Kürek Yarışları Var

Geçen yıl Aralık ayında 1. Bodrum Masters Regatta adıyla Bodrum’da ilk ulusal kürek yarışlarını düzenleyen Halikarnaslı kürekçiler, bu sene de 26-27 Kasım 2022 Cumartesi ve Pazar günlerinde, 2. Bodrum Uluslararası Masters Regatta kürek yarışlarını organize ediyor. 

Bitez Koyu içindeki 4 kilometrelik bir parkurda; kadınlar, erkekler ve karışık kategorilerinde yapılacak yarışlara Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek sporcular, dört çifte dümencili deniz küreği tekneleri ile mücadele edecek. 

26 Kasım 2022 Cumartesi sabahı 08:00’de başlayacak eleme yarışları, federasyon gözlemcisi ümmet subaşı ile kürek federasyonunun görevlendirdiği hakemler tarafından idare edilecek. Bu yıl, Merkez Hakem Kurulu Başkanı, FISA Hakemi Halil Yılmaztürk de yarışları izleyecek.

27 Kasım 2022 Pazar sabahı 09:00, 10:00 ve 11:00’de yapılacak finaller sonunda, her üç kategoride ilk üç madalya sıralaması belirlenecek. İlk üçe giren kulüplerin sporcularına madalyalar verilecek. Dereceye giren kulüplere, kupa yerine Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri tarafından özel olarak yapılmış Bodrum motifleri taşıyan seramik tabletler takdim edilecek. 

Üç kategoride (dümenciler de dahil olmak üzere), en çok sporcusu madalya alan kulüp, Bodrum Kupası’nın sahibi olacak. 

Halikarnas Kürek Kulübü Başkanı Celal Gürsoy, yarışlarla ilgili yaptığı açıklamada “Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası’nın destekleri ile sponsor firmaların çok değerli katkıları sayesinde, ikinci kez Bodrum’da bir kürek yarış gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Eleme yarışlarının yapıldığı 26 Kasım 2022 Cumartesi gününün akşamında, bir de mangal partisi yapılacak. Partide, kürekçiler arasındaki müzisyenlerden sürpriz bir konser bekleniyor. 27 Kasım Pazar günü yarış yerinde "Diyabet Kader Değil" konulu bir anket yapılacak.” dedi.