Salgın Spor Camiasını Sarsıyor...

Koronavirüs salgını toplumun tüm kesimlerinde hızla yayılıyor. Salgından ençok etkilenen alanlardan biri de takım sporlarının yapıldığı spor kulüpleri. Son olarak Bodrumspor’da bir, Muğlaspor’da da 4 kişinin koronavirüs (Covid-19) testlerinin pozitif çıktığı bildirildi. Muğlaspor'un bu haftaki rakibi Silivirspor'da da 17'si futbolcu 22 kişinin testlerinin pozitif çıkması üzerine karşılaşma ileri bir tarihe ertelendi.

Salgın Spor Camiasını Sarsıyor...

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Bodrumspor’da bir personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 1 Aralık günü yapılan covid-19 testi pozitif çıkan personelin ev izolasyonuna alındığı ve tedavisine başlandığı ifade edildi. 

TFF 3. Lig ekibi Muğlaspor'da da aralarında teknik heyet, idari personel ve futbolculardan isimlerin bulunduğu 4 kişinin koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, yapılan test sonucunda teknik heyetten 2 kişinin, 1 futbolcu ve 1 idari personelin koronavirüs testinin pozitif çıktığı, tedbirler kapsamında gerekli izolasyon ve tedaviye başlandığı ifade edildi.

Öte yandan Muğlaspor'un Ligin 12. haftasında yarın deplasmanda karşılaşacağı Silivrispor'da da 17'si futbolcu olmak üzere toplam 22 kişiye Covid-19 tanısı konması nedeniyle maçın TFF tarafından ileri bir tarihe ertelendiği, şu an İstanbul'da bulunan Muğlaspor'un geri dönüş yolculuğuna başladığı öğrenildi.