2 Aydır İngiltere'de Mahsur Kaldı!..

İngiltere’ye giden Bodrumlu turimzci Mert Güngör, koronavirüs salgını nedeniyle uçuşlar iptal edilince 2 aydır ülkeye dönemiyor. Güngör, yetkililerden destek bekliyor.

2 Aydır İngiltere'de Mahsur Kaldı!..

Bitez Şah Otel’in sahibi 54 yaşındaki Mert Güngör, birkaç ay önce İngiltere’de eğitim gören oğulları Deniz ve Derin Güngör’ün yanına gitti. Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte uçuşlar iptal edilince, Bodrumlu işletmeci İngiltere’nin Royal Leamington Spa kentinde mahsur kaldı. 2 aydır Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu, CİMER gibi kurumlara başvuru yapan Güngör, sonuç alamadı. Kendisi gibi İngiltere’den yurda dönemeyen çok sayıda Türk vatandaşının olduğunu kaydeden Güngör, yetkililerden destek bekliyor. 

Kent Haber’e açıklama yapan Güngör, “Turist vizesiyle çocukları ziyarete gelmiştim. Ondan sonra uçuşlar iptal olunca geri gelemedik. Tahliyeler oldu, bizi almadılar. Oraya buraya yazdık ama sonuç alamadık. Türk Hava Yolları ile dönüş biletimiz vardı, 5 kez uçak ertelendi. Ben normal şartlarda 2 Nisan’da gelecektim. Otelleri açmak için bazı kriterler belli oldu. Bodrum’da ağabeyim yardımcı oluyor ama bazı noktalarda imza atmak gerekiyor. Otel benim üstüme. O tür şeylerde mağdur olduk. Sağlık hizmetleri de sorun oluyor. Almam gereken ilaçlar var; prostat ilacı, şeker ilacı var. Hepsi bitti. Bir bilgi geldi. 10 Haziran’daki uçuşun iptal olmayacağı söyleniyor. Burada benimle birlikte kalan bir grup var. Aşağı yukarı 250 kişi başvurduk. Durumu benden daha kötü insanlar var. Buraya ziyarete gelmiş ve ilacı bitmiş kanser hastaları var. Terapi görmesi gerekenler var” diye konuştu.