SERVETİNE EL KONULDU, TUTUKLANDI!

Suudi Arabistan'da 10 prens ve onlarca bakan 'yolsuzluk' iddiaları ile tutukladı....

SERVETİNE EL KONULDU, TUTUKLANDI!
Suudi Arabistan'da 10 prens ve onlarca bakan 'yolsuzluk' iddiaları ile tutukladı. Tutuklananlar arasında geçen yaz Bodrum'da ailesiyle birlikte yaptığı uzun tatildeki basına yansıyan renkli fotoğraflarıyla ilgi odağı olan, 32 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zenginleri listesinde üst sıralarda yeralan ve Suudi Arabistan'ın en zengin kişisi olarak bilinen Prens Al Waleed bin Talal da bulunuyor.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın yeğeni olan 62 yaşındaki işadamı ve Kingdom Holding Yönetim Kurulu Başkanı Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, eşi ve kızları ile birlikte tatil için Ağustos ayı ortalarında Bodrum'a gelmişti. Kraliyet ailesine ait özel uçak ile Milas Bodrum Havalimanı'na gelen Prens Suud ve ailesi Göltürkbükü Mahallesi'ndeki delüks bir otele yerleşmişti. Prens, 20 koruması ile bisiklete binerek Göltürkbükü sokaklarında ve bahçe aralarında bisiklet sürmüştü. Göltürkbükü sokaklarında bir prensin şortla bisiklete bindiğini görenler şaşkınlıklarını gizleyememişti.

Suudi Arabistan'da yaşanan gözaltıların ardında ise başkanlığını Veliaht Prens Muhammed bin Salman’ın yaptığı Rüşvet ve Yolsuzluklara Karşı Mücadele Komisyonu bulunuyor. Veliaht Prens Salman, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ve tüm dünyanın ilgisini çeken 'Ilımlı İslam'a dönüyoruz' açıklamasıyla gündeme gelmişti.