Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:14:14' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:14:14' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=507checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=507update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656461

ÇOCUKLARLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN İNCELİKLERİ

Bodrum’da anne ve babalar için ‘Çocuklarla doğru iletişim’ kurmanın yollarının anlatıldığı...

ÇOCUKLARLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN İNCELİKLERİ
Bodrum’da anne ve babalar için ‘Çocuklarla doğru iletişim’ kurmanın yollarının anlatıldığı bir seminer gerçekleştirildi.

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Bodrum’un anne ve babalarına destek sağlamak amacıyla, Bodrum Fidol (Fikir Dolu) Anaokulu işbirliği ile “Çocuklarla Doğru İletişim” semineri düzenlendi. Seminerde Bodrum Fidol Anaokulu psikoloğu Özüm Baykaş, anne babaların çocuklarla, baş etmekte zorlanılan durumlarda daha sağlıklı iletişim kurmaları için neler yapmaları gerektiği konusunda bilgiler aktardı.

Seminer öncesi Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Özüm Baykaş, seminerde ele alacağı konulardan bahsederek şu ifadelere yer verdi;

“Bugün hem okulumuzdaki, hem de Bodrum’daki velilere yönelik bir seminer düzenledik. Çocuklar büyürken bazı gelişim basamaklarından geçerler. Bu gelişim basamaklarında sürprizler karşımıza çıkar. O sürprizler nelerdir, biz onlarla nasıl başa çıkabiliriz, aileler olarak neler yapabiliriz gibi konularda küçük ipuçları vereceğim. 2 yaştan 6 yaşa kadar bu süreci hep beraber inceleyeceğiz” dedi.

Velilere vereceği en önemli tavsiyelerden de bahseden Baykaş, sözlerini şöyle tamamladı:

“Her dönemde çocukların gelişimi farklı oluyor ve böylece farklı özellikler gelişiyor. Bu özellikleri bilmemiz, onları tanımamız çok önemli. Vereceğimiz en önemli tavsiyeler; sabırlı olmamız, çocuğumuzu her zaman dinlememiz, kaç yaşında olursa olsun onun çözüm önerilerine kulak vermemiz ve her zaman sabırlı sakin bir şekilde tam olarak anlayabileceği basit cümlelerle bazı konuları basitçe açıklamamız ve çocuk olduklarını unutmamamız. Çünkü bazen onların çocuk olduğunu unutuyoruz. Onlarla her zaman oyun oynayın. En çok ihtiyaçları olan şey dinlenmek ve oyun oynamak” dedi.

Anne babalar seminerdeyken okulun öğrencileri de, öğretmenleri eşliğinde kendileri için hazırlanan çeşitli aktivite ve atölyelerle eğlenceli dakikalar geçirdiler.