Seydikemer’e 16 Derslikli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Muğla'da yeni okul binaları, eğitim ailesine kazandırılmaya devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ödenek ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) koordinasyonunda yürütülen çalışmalarla, Muğla’da eğitim yatırımları yükselmeye devam ediyor.

Seydikemer’e 16 Derslikli Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Devlet Yatırım Programı kapsamında, yaklaşık 50 milyonluk bütçeyle Seydikemer ilçesi Kemer Mahallesi’ne 16 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapılacak. Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca 20 Kasım 2023 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen projenin 11 Aralık 2023 tarihinde sözleşmesi imzalandı. 20 Aralık 2023 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılan projenin 14 Aralık 2024 tarihine kadar (360 gün) tamamlanması planlanıyor.

Orman Bölge Müdürlüğünden tahsisli, Maliye Hazinesine ait alan içerisine yapılacak olan Seydikemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; bodrum, zemin ve 2 kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşacak. Binada 16 derslik, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, 80 kişilik çok amaçlı salon, spor salonu, kütüphane, bilgisayar atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, idari birim odaları, öğretmenler odası, zümre odası, kantin, arşiv ve teknik mahaller yer alacak. 

Eğitim alanındaki çalışmaların her zaman öncelikleri olduğunu belirten Muğla Valisi İdris Akbıyık “Eğitime yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güvenli, modern ve donanımlı okul ortamlarında eğitim almalarını sağlamak, birinci önceliğimiz olup bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu minvalde ilimizde eğitim yatırımlarımıza, hız kesmeden devam ediyoruz. Muğla ili genelinde mevcut okul sayısının her geçen yıl artış göstermesi, bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. 2014 yılında ilçe olmasına rağmen devlet yatırımlarıyla hızlı şekilde büyüyen ve gelişen Seydikemer ilçemize, yeni bir mesleki ve teknik Anadolu lisesi kazandıracağımızın müjdesini veriyoruz.” dedi.