Şeytan Tüyü, Bodrum’da Sahnelenecek

90'larda şarkıcı olmak isteyen Nazım'ın hikayesini konu alan Dağlar Uygur'un son oyunu "Şeytan Tüyü", 16 Aralık 2023 Cumartesi Günü Bodrum’da sahnelenecek.

Şeytan Tüyü, Bodrum’da Sahnelenecek

Ödüllü yazar ve yönetmen Uygur’un yazdığı oyunun konusu, Nazım’ın Yalova’da küçük mekanlarda sahne aldığı ve İstanbul’a gitmek istediği yılları anlatıyor.

Oyunun akışı da şu şekilde devam ediyor;

“İstanbul hayalleriyle yanıp tutuşan Nazım’ın tam bu noktada yanında bir şeytan belirir ve onu İstanbul’a götürmek için 10 yıl uğraşır. Geçen sürede 90'ların politik ve sosyal hayatı karışıktır. Babası Nazım’ın gündemle ilgili duyarsızlığa tepkilidir ve İstanbul’a gitmesi için destek vermez. Nazım’ın İstanbul’a gitmesinin önünde bir engel daha vardır. O da Melek adlı bir kızdır.”

Bu sezonun en iddialı oyunlarından olan “Şeytan Tüyü” çarpıcı ve şaşırtıcı senaryosunun yanında 90’lardan hafızalara kazınan şarkıları ile de öne çıkıyor. Müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü Emir Adıgüzel’in yaptığı oyunda şarkıları Dağlar Uygur seslendiriyor. Dans düzeni koreograf Serenay Oğuz tarafından yapılan oyunun teknik tasarımları Gamze Uygur’a ait. Mehmet Sezen’in yapım asistanı, Eylem Güner’in reji asistanı olduğu oyunda, Orkun Tepeköylü, Sevgi Yaşar, Ersin Yeniceli ve Dağlar Uygur rol alıyor. 

16 Aralık 2023 Cumartesi günü Bodrum Belediye Şehir Tiyatrosu sahnesinde saat 20:30’da sahnelenecek oyunun biletleri Biletinial.com ve oyun günü gişeden alınabilir. 15 Yaş üstü seyirciler için uygun olan oyunu izlemek için ayrıca Whatsapp rezervasyonuyla da 5558746575 nolu telefondan rezervasyon yapılabilir.