SİGARA İÇİYORSANIZ "KOAH"IN 1. EVRESİNDESİNİZ

Acıbadem Hastanesi ile CHP Bodrum Gençlik kolları işbirliğinde 'Sigarayı Bırakmanın...

SİGARA İÇİYORSANIZ
Acıbadem Hastanesi ile CHP Bodrum Gençlik kolları işbirliğinde 'Sigarayı Bırakmanın Faydaları' konulu BİR seminer düzenlendi.

Bodrum Ticaret Odası Meclis salonunda düzenlenen seminere CHP Gençlik kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Seminerde sigaranın zararlarının yanı sıra içmeyi bıraktıktan sonra sizleri nasıl bir hayatın beklediği anlatıldı. Sigara bağımlılarının sigarayı bıraktığı an solunum fonksiyonlarında önemli düzelmeler olacağını kaydeden Acıbadem İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Ertürk, şunları söyledi:

"Sigaranın zararı her yerde anlatılıyor. Biz bugün sigarayı bıraktığınızda neleri kazanacağınızı anlatacağız. Sigarayı bıraktığınızda birincisi sağlığınızı, ikincisi zamanınızı, üçüncü olarak ise para kazanıyorsunuz. Sevdiklerinizle uzun yıllar daha sağlıklı yaşamanız için birkaç basit adım göstereceğim. Sigarayı bırakmakta 3 önemli basamak vardır. Birinci basamakta danışmanlık almaya ihtiyacınız var. Daha sonra belirlediğiniz tarihe kadar iyi bir hazırlık aşaması gerekiyor. Bizlerin sizlere önereceği destek tedavi yöntemleri var. Sigarayı bıraktığınız an kalp ve solunum fonksiyonlarınızda düzelmeler başlayacak. Sabahları dinlenmiş olarak uyanacaksınız" dedi.

CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan ise, "Sigara bırakma ile ilgili Acıbadem Hastanesi katkılarıyla bir etkinlik düzenliyoruz. Ülkemizde sigara tüketimi çok yüksek. Amacımız sigaranın zararlarını halkımıza anlatmak" dedi.

Bir buçuk saat süren seminer karşılıklı soru cevaplarla sona erdi.