SÜNNETÇİOĞLU'NA MÜEBBET HAPİS!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Muğla Müdürü Naci Şahin'i öldüren, aralarında 5 il...

SÜNNETÇİOĞLU'NA MÜEBBET HAPİS!
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Muğla Müdürü Naci Şahin'i öldüren, aralarında 5 il müdürünün de bulunduğu bazı kişileri rehin alan SGK çalışanı Hasan Sünnetçioğlu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

8 Nisan 2011 tarihinde meydana gelen olay ile ilgili olarak, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Hasan Sünnetçioğlu, yakınları, öldürülen Naci Şahin'in eşi Saliha Şahin, babası Halil Şahin ve bazı yakınları katıldı.

Davanın karar duruşmasında savunmasını yapan Sünnetçioğlu, "Bugün burada yargılanması gereken, adaletsiz yönetimi şekliyle Naci Şahin idi. Vicdanen rahat değilim. Ben babasız büyüdüm. Naci Şahin ve çocuklarının babasız büyümesine sebep olduğum için özür diliyorum. Hürriyetten alıkoyma ve taksir suçlarını kabul etmiyorum. Ben planlayarak kimseyi esir almadım. Planlı bir cinayet olsaydı, Naci Şahin'i evinden çıkarken vururdum. İş yerinde vurmazdım. Yeni yargı paketinden yararlanarak adli kontrollü ev hapsinden yararlanmak istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti ise yaptığı değerlendirme sonucunda, Sünnetçioğlu'na kasten adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis, hürriyetten alıkoyma suçundan 24 yıl, ateşli silahlar kanununa muhalefetten 4 yıl, hakaret suçundan da 6 yıl hapis kararı verdi.

Duruşma sonrası açıklama yapan Naci Şahin'in babası Halil Şahin, "Adalet yerini buldu. Oğlum toprakta rahat uyusun" derken, Naci Şahin'in eşi Saliha Şahin ise, "Her zaman için alnım dikti. Ben sadece yavrularım için müjdeli bir haberle memleketime dönmek istedim. Allah'a şükür bu dileğim gerçekleşti. Bundan sonra Allah izin verirse iki oğlumu Naci Şahin olarak yetiştireceğim. Benim eşim şehit oldu. Çocuklarım da şehit yavrusu olarak alınları dik gezecekler" dedi.

OLAY ÖZETİ...

SGK Muğla Tescil Kadim Şefi Hasan Sünnetçioğlu, 8 Nisan 2011'de Muğla'da, İzmir, Aydın, Balıkesir, Uşak ve Denizli Sosyal Güvenlik Kurumu bölge müdürlerinin katılımıyla yapılan toplantıyı saat 10.00 sıralarında silahla basıp, Muğla İl Müdürü Naci Şahin'i öldürmüş; SGK İzmir İl Müdür Vekili Mustafa Keskin, Uşak İl Müdürü Kenan Şenol, Denizli İl Müdür Vekili Ahmet Kurt, Aydın İl Müdürü Yavuz Poyraz, Çine İlçe Müdürü Necmettin Öz ve Muğla SGK İl Müdürlüğü personeli İlker Tatar'ı ise bir süre rehin tutmuştu. Hasan Sünnetçioğlu'nun, disiplin ve bir yıl kademe ilerlememe cezasını almasından SGK İl Müdürü Şahin'i sorumlu tuttuğu için, toplantıyı silahla bastığı açıklanmıştı.