Sihirli Gemi Nurol’da Sahnelendi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yeni çocuk oyunu Sihirli Gemi, Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelendi.

Sihirli Gemi Nurol’da Sahnelendi

Ezgi Deniz Alpan’ın yazdığı, Sertaç Aydın’ın yönettiği Sihirli Gemi’de Mehmet Akif Yaşar, Ecem Zoralıoğlu, Sinem Kurt, Burçe Özer, Simay Güleç ve Veli Koçak rol alıyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve deniz kirliliğine dikkat çekilen oyunu 350 öğrenci ilgiyle izledi. 

Oyunu yazan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Deniz Alpan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı;

“Bu oyunu, deniz kirliliğine dikkat çekme amacıyla yazdık. Ekolojik olarak denizlerin, çevre kirliliğinin, termik santrallerin, orman yangınlarının bir bütün olduğunu çocuklara hatırlatmak istedik. Bir karakterimiz var, çocuk kahramanımız Melis; sihirli bir gemiye giriyor ve burada karşılaştığı kişilerle birlikte sihirli bir mücadele vererek deniz kirliliğini yeniyor. Böylece Dünya, bu oyundan sonra daha güzel bir yer oluyor.”

Oyundaki 6 karakterden bahseden Alpan, “Sihirli Gemi’ye gelen çocuğumuz Melis var. Bunun dışında Apiko ve Aganta isimli iki korsanımız var. Bir köpek balığımız ve bilge papağanımız var. Bir de deniz canavarımız var.” dedi. 

Oyun, 1 Nisan Cumartesi’den itibaren, her cumartesi saat 14.00’te sahnelenecek. 

Muhabir; Hamdi Yörür