Sınav Kazandıran Stratejileri Anlattı

Final Kurs tarafından Bodrumlu öğrenciler için “Sınav Kazandıran Stratejiler” konulu seminer düzenlendi. Seminere ilgi yoğun oldu.

Sınav Kazandıran Stratejileri Anlattı

Bodrum Final Kurs’un Oasis içerisindeki Nurol Kültür Merkezi’nde ücretsiz şekilde düzenlediği seminerde deneyimli eğitimci Zafer Polat Koyuncu, sınav kazandıran stratejileri ile Bodrumlu öğrencilerle buluştu. Bodrum’da yaşayan tüm öğrenci veli ve öğretmenlerin davetli olduğu seminere ilgi yoğun oldu. Seminere Milas’tan öğrenciler de katıldı. 

Deneyimli eğitimci Zafer Polat Koyuncu, seminer ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

“Biz bu seminerle Bodrumlu öğrencilere sınavları daha kolay bir şekilde tamamlayabilmeleri için gerekli teknikleri ve taktikleri öğreteceğiz. 23 yıllık ‘Mind Up’ tecrübesiyle öğrencilerimizin sınavlara daha rahat hazırlanıp başarabilmeleri için öğrenme, öğrenirken işi kolaylaştırma, sınav anında stresi yönetebilme, sınavdaki doğru stratejilerle, doğru başlangıçlarla, sınav performansını arttırabilme noktasında birçok tüyo paylaşıyoruz. Tam puan çıkartan 300’den fazla öğrencinin stratejisini öğrencilerimle paylaşacağım. Biz 23 yılda binlerce öğrenciye derece yaptırdık. Bu derece yaptırma tekniklerini onlara öğretmek için geldim.”

Bodrumlu öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Zafer Polat Koyuncu, sözlerini şöyle noktaladı;

“Sınav çok ciddi bir iş. Bu işe ciddiyetle hazırlanmak gerekiyor ama asla ve asla 10 – 12 saat çalışmak doğru değil. Kendi kültürel gelişimine destek olacağı, kitap okuyacağı, spor yapabileceği, aynı zamanda kültür ve sanatla ilgilenebileceği bir plan program yaparlarsa hem sınava hazırlanmış olur hem de hayatını sınavlarına hazırlanmış olur. Bunun dengesini kurabilmek için de doğru kaynaktan beslenmesi, doğru eğitmenlerden eğitim alması ve doğru stratejileri öğrenmesi lazım. Bunu öğrenip kendisini geliştiren her öğrenci hem okul hayatında hem de hayat okulunda başarılı olur diye düşünüyorum.”

Bodrum Final Özel Öğretim Kursu Müdürü Melike Öztuş Karaman, seminere Bodrum’un yanı sıra Milas’tan da öğrencilerin katıldığını ifade ederek şöyle dedi;

“Bugün burada güzel bir seminer için bir araya geldik. İlçemizdeki öğrencilerin yanı sıra Milas’taki okullardan da öğrenciler bugün bizimle beraber. Biz, binlerce Bodrumlu öğrenciyi üniversiteli yapmış bir kurum olarak bu akademik başarının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu eğitimi de bu sebeple düzenledik. Bodrumlu öğrencilerin üniversite hayali kurması ve bu hayale yaklaşmaları için neler yapmaları gerektiği üzerine böyle eğitimlerimiz, organizasyonlarımız devam edecek. Bu konuda öncü olmaya devam edeceğiz. Bunun Bodrum eğitim başarısı için ve öğrenci motivasyonu için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Tüm katılımcılarımıza da gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz. Bu sene YKS’ye girecek tüm öğrencilere de başarılar diliyoruz.”

18 yılda tam puan kazanan 300’den fazla öğrenci yetiştiren Zafer Polat Koyuncu, seminerde Bodrumlu öğrencilerle sınav motivasyonunu artıracak çalışmalar, konu eksiklerini tamamlama yöntemleri, hızla konu öğreten teknikler, sınav performansını artıracak bilgileri Bodrumlu öğrencilerle paylaştı.