Siyasi Rant, Altyapıyı Engelleyemez

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kızılağaç’ta yürütülen kanalizasyon ve altyapı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Aras, “Hiçbir siyasi rant ve gelecek, bu altyapının yapılmasını engelleyemez veya mazur da gösteremez.” dedi.

Siyasi Rant, Altyapıyı Engelleyemez

Aras, dün Kızılağaç Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda devam eden altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalar bulundu. Kızılağaç’ta atık su hattı çalışmasının büyük ölçüde bittiğini vurgulayan Başkan Aras, şöyle konuştu;

“Torba, Çiftlik ve Kızılağaç mahallelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı atık su artıma tesisi ve kanalizasyon projesi vardı. Bu yatırım, yüzde 90’nın üzerinde tamamlandı. Sadece abone bağlantıları kaldı. O yüzden bu gördüğünüz yollarda daha çalışma yapılacak. Abone bağlantıları için de ufak tefek kazılar yapılacak. Bunun bir bölümünü MUSKİ, bir bölümünü Turizm Bakanlığı yapacak. Büyükşehir Belediyesi bu yolların ihalesini yaptı. Bu işler bittikten sonra buralar yeniden asfaltlanacak.” dedi.

6 KİLOMETRELİK İÇME SUYU HATTI DÖŞENİYOR

Kızılağaç içerisindeki içme suyu hattının yenilenmesinden de bahseden Aras, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Burada sık sık patlayan su boruları var. O su borularının değişimi için de MUSKİ hareket geçti. Bu asfaltlar yapılmadan önce dedik ki ‘6 kilometrelik alanda su borularını değiştirin çünkü onu değiştirmeden önce yapılacak her türlü asfalt halkın parasını çarçur etmektir’. O yüzden MUSKİ önce hattı değiştiriyor, üzerine de asfaltı yapacak. Lütfen bunun bilincinde olalım.”

 

“BÜTÜN BU ÇUKURLARI DOLDURAN BODRUM BELEDİYESİ’DİR”

Bodrum- Kızılağaç– Yalıçiftlik yolundaki çukurları, sorumlu olmamasına rağmen Bodrum Belediyesi’nin doldurduğunu söyleyen Aras, sözlerine şöyle devam etti;

“Her şeyden biz sorumlu tutuluyoruz. Burası Büyükşehir Belediyesi’nin hüküm ve tasarrufundaki bir yoldur. İşi yapan Turizm Bakanlığı’dır. Bodrum Belediyesi sizler gibi yaşayanı, bir parçası ve yetkilisi olarak sorumluluk sahibidir, doğru ve yapıyoruz zaten. Bütün bu çukurları dolduran Bodrum Belediyesi’dir, Büyükşehir Belediyesi değildir arkadaşlar. Biz dolduruyoruz ama buradaki her türlü olaydan da Bodrum Belediyesi sorumlu tutuluyor. Lütfen bu konuyu bilelim.”

 

“İHMAL DEĞİL YATIRIM”

Hiçbir siyasi rantın, altyapının yapılmasını engelleyemeyeceğini söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuşmasını şöyle tamamladı;

“Ben 4,5 senedir büyük bir metanet ve sabırla bütün bu yapılan yatırımları, Büyükşehir, Aydem, Telekom veya diğer kurum ve kuruluşlar, kim olursa olsun. Her türlü metanetle Bodrum’un değişen nüfus potansiyelinde, artan nüfusunda, salgından, yangından, depremden etkilenen durumundan hep sabırla, metanetle karşıladım. Dedim ki ‘bu işler bitsin, destek olalım’. Yatırım yapılıyor çünkü. İhmal değil yatırım. Kazılıyor, halkımız rahatsız oluyor, yollar bozuluyor ama yatırım yapılıyor. Hep bunu böyle sağlamaya gayret ettik ama buna rağmen mahcup edildik, önemli değil yeter ki iş bitsin. Hiçbir siyasi rant ve gelecek bu altyapının yapılmasını engelleyemez veya mazur da gösteremez. Hiç kimse kendini bunun dışında tutamaz. O yüzden burada yapılan yatırım önemlidir. 2023 yılında keşke kanalizasyon buraya yapılmasaydı, keşke çok daha önce yapılsaydı ama maalesef yeni yapılıyor. Bunun da semeresini denizimizi koruduğumuz zaman, bu yollar bittiği zaman, fosseptikten, vidanjörden ve sinekten, kokudan kurtulduğumuz zaman herkes yaşayacaktır.”

Muhabir; Hamdi Yörür