Sokak Hayvanları İçin Kulübe

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, sokak hayvanlarının bakımını üstlenen vatandaşa kulübe hediye edildi.

Sokak Hayvanları İçin Kulübe

Akyarlar Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Cemre Pekoğlu, geçen hafta Akyarlar’da denetim yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan bakımını üstlendiği sokak köpekleri için kulübe istedi. Başkan Aras’ın bu talebi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bildirmesi üzerine müdürlük çalışanları köpeklerin boylarına uygun şekilde hazırlanan kulübeyi bugün Cemre Pekoğlu’na teslim etti. 

Kent Haber’e konuşan Cemre Pekoğlu, “Geçen hafta Ahmet Aras Akyarlar’da denetim yaptığı esnada konuşma fırsatı bulduk. Akyarlar’ın sorunları konuşurken kendisinden köpek kulübesi ihtiyacım olduğunu, sokaktaki hayvanları beslediğimi, hayvanların güneşin altında kaldığını beyan ettim. Hemen Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü arayıp kulübe yapılmasını ve benim bulunduğum alana yollanmasını istedi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden aradılar köpeklerin boylarını kilolarını öğrenip kulübe yaptılar.  Bugün de teslim ettiler. Başkana her canlı ile ayrı ayrı ilgilendiği için teşekkür ederim. Ayrıca emeği geçen Burak Özçelik, Engin Doğan Selcan Önal ve Fuat Bağcı’ya teşekkür ederim.” dedi.