Sokak Şiddetinin Yankıları Sürüyor!

Önceki gün Kent Haber bültenlerinde yer alan şiddet olayının yankıları sürüyor. Hoşgörü, huzur ve güvenin; hem geleneksel toplumsal yaşamı, hem de dünya ölçeğinde bir turizm kenti olması nedeniyle büyük önem taşıdığı Bodrum'da yaşanan bu üzücü olaya, tepkiler geliyor.

Sokak Şiddetinin Yankıları Sürüyor!

Pazar gecesi geç saatlerde Hilmi Uran Meydanı'nda yaşanan olayda, biri kadın üç kişi bir grup tarafından feci şekilde darp edilmişti. İddiaya göre, kavgaya bölgede faaliyet gösteren bazı işletmelerin çalışanları da katıldı. Acımasızca saldırıya uğrayanlar arasında bulunan, yüzüne ve başına darbeler alan H.A. isimli genç kadın, olay yerinde baygınlık geçirdi. İhbarın ardından olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı H.A., hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenilmişti. 

Bodrum kamuoyunda tepki oluşturan olayın yankıları sürerken, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda olayı kınayarak konunun takipçisi olacaklarını ifade ederek şunları söyledi;

“Bodrum’da geçtiğimiz günlerde bir kadının darp edildiği insanlık dışı olayı kınıyorum. Dünyanın gözbebeği olan Bodrum’da bir kadının sokak ortasında vahşice darp edilmesini asla kabullenmediğimizi ve şiddettin bu coğrafyada egemen kılınmak istenmesine göz yummayacağımızı açıkça belirtmek istiyorum. Her türlü şiddetin ve özellikle toplumsal yara haline gelmiş olan kadına karşı şiddetin karşısında durmaya devam edecek ve saldırganların en ağır cezayı alması için konunun takipçisi olacağız.” dedi.