Yıkılıp, Yeniden Yapılacak...

Turgutreis Mahallesi’ndeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Turizm Uygulama Oteli, Yık-Yap programına alındı. Otelin yıkımının iki ay içerisinde başlaması bekleniyor.

Yıkılıp, Yeniden Yapılacak...

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, uygulama oteli, pansiyon ve lojman, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yık-Yap programına alındı. İki ay içerisinde yıkımına başlanması beklenen yapıların yeniden inşasına 2024 Şubat ayında başlanacağı kaydedildi. 

Proje çerçevesinde 16 derslikli bir okul, 100 yataklı uygulama oteli, 100 öğrencinin konaklayabileceği bir pansiyon inşa edilecek. Ayrıca 30 öğretmenin kalacağı lojman da yapılacak. Öğrencilerin bu süreçte Turgutreis’te başka bir binada eğitimlerine devam edecekleri kaydedildi. Okulun pansiyonunda konaklayan öğrenciler, Konacık Mahallesi’ndeki Şehit Türkmen Tekin İmam Hatip Lisesi’ndeki pansiyonda konaklayacak. 

Ayrıca öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini de gerçekleştirebilmeleri amacıyla Milli Eğitim tarafından bölgede bir otelin de kiralanmasının da gündemde olduğu aktarıldı.