Son Çare Bu Pankartı Astı

Bodrum’da elektrik hattı çalışması esnasında bahçe duvarı yıkılan vatandaş, 2 ay geçmesine rağmen duvarı yapılmayınca mağduriyetini pankartla anlattı.

Son Çare Bu Pankartı Astı

Bitez Mahallesi Gündönümü mevkisinde yürütülen elektrik hattı çalışmasında Can Barın isimli vatandaşın istinat duvarı yıkıldı. Üzerinden 2 ay geçmesine rağmen duvarı yapılmayan vatandaş, çareyi pankart yaptırıp duvara asmakta buldu. 

“Bu bahçe elektrik çalışmaları sırasında tedbirsiz şekilde çalışma kaynaklı yıkılmış olup yetkililere yapılan müracaatlardan sonuç alınamadığından bu şekilde kalmıştır. Evimizin güvenliği ve bahçemizin huzuru kalmamıştır. Kamuoyuna duyurulur.” yazılı pankartı duvar üzerindeki çitlere asan Can Barın, pankartın fotoğrafını çekip sosyal medya hesabında paylaştı. 

Kent Haber’e açıklama yapan Barın, duvar yıkıldıktan sonra çeşitli kurumlara ihbarda bulunduklarını ifade ederek şöyle dedi;

“Biz önce 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aradık, ‘Müteahhit yapar, yapmazsa suç duyurusunda bulunun’ dediler. Belediyeleri aradık, ‘Bize bağlı değil ADM Elektrik yapıyor’ dediler. ADM’ye gittik, ‘Müteahhit yapar’ deyip mühendisin telefonunu verdi. Mühendis, patronunun telefonunu verdi. Patron ‘Beni Bodrum’un başka bozuk yerlerine gönderdiler. Sizinkini yapacağım ama ne zaman yapacağım belli değil’ dedi. Yılan hikayesine döndü. Biz de bu pankartı astık, belki bir gören olur da utanırlar. 2 aydır nöbetleşe uyuyarak yaşamaya çalışıyoruz. Bahçemize köpek giriyor, tavuklarımızı öldürüyor. Ben buradan sürekli hurdacı mı, hırsız mı bilmediğim adamlar kovalıyorum. Burası tenha bir sokak,  bir an önce yapılmasını istiyoruz ama kime gittiysek bir çözüme ulaşamadık.”

Muhabir; Hamdi Yörür