SPORTİF BALIKÇILAR GÖKOVA'DA YARIŞACAK

Bodrum'da 14- 16 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Balıkçılık Turnuvası gerçekleştirilecek....

SPORTİF BALIKÇILAR GÖKOVA'DA YARIŞACAK
Bodrum'da 14- 16 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Balıkçılık Turnuvası gerçekleştirilecek. Deniz Turizminin Yeni Trendi olan Sportif Balıkçılık tutkunlarının ağırlanacağı turnuva Gökova körfezinde gerçekleştirilecek.

Geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanı sıra, doğa ve çevre bilinci yaratarak sürdürülebilir balıkçılık ve çevre ile turizm endüstrisinin geleceğini korumak amacıyla 2009 yılında başlatılan Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası artık bir Bodrum klasiği oldu. Bu yıl 8'incisi düzenlenecek olan "Bodrum Açık Deniz Sportif Olta Balıkçılığı Turnuvası”, Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club ev sahipliğinde 14-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Bodrum/Gökova körfezinde gerçekleşecek.

Uluslararası Olta Balıkçılığı Derneği (IGFA) kuralları uygulanan yarışmaya kayıt olan tekne sayısı şimdiden 50’ye ulaştı. Bu yıl rekor sayıda katılımcının beklendiği turnuvaya, her yıl olduğu gibi bu yıl da Gökova körfezinin verimli sularının muhteşem atmosferinde büyük balıklar ve sürpriz ödüller, büyük ustalar ile buluşacak.