STAJYERLER YEMİN ETTİ EMEKLİLER HİZMET BELGESİ ALDI

İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan programda, emekli olan öğretmenlere...

STAJYERLER YEMİN ETTİ EMEKLİLER HİZMET BELGESİ ALDI
İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan programda, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verildi. Stajı yeni biten çiçeği burnunda öğretmenler ise Türk Bayrağına el basarak yemin ettiler.

OASİS Alış veriş merkezinde bulunan Nurol Sanat Kültür Merkezinde öğlen saatlerinde düzenlenen etkinliğe Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Garnizon Komutanı Albay Şevki Ulugün, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün, İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Kd.Ütğm. Serkan Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, Emeli olan öğretmenler, stajı biten öğretmenler ve çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan tarafından günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapıldı. Konuşmaların ardından emekliye ayrılan öğretmenlere, Kaymakam ve Garnizon Komutanı tarafından hizmet şeref belgeleri verildi.

Belgelerin verilmesinin ardından tajı yeni biten öğretmenler yemin etmek üzere sahnede hazırlanan Türk bayraklı masanın etrafından toplandı. Hep bir ağızdan yemin eden öğretmenler alkışlar arasında yerlerine geçti.

Programın en çok alkış alan bölümlerinden biride öğrenciler tarafından hazırlanan "Bende Bir Öğretmen Olacağım" isimli oratoryo oldu. Öğrencilerin başarı ile sahneledikleri oratoryonun ardından yine öğrencilerden oluşan müzik korosu sahneye çıktı. Hep bir ağızdan söylenen şarkılarla keyifli dakikalar geçiren izleyiciler zaman zaman yerlerinde duramayarak ayağa kalkıp oynadılar.

Program sonunda konuştuğumuz yemin eden genç öğretmenlerden olan Türkçe Öğretmeni Nazlı Kapucu, çok heyecanlı bir gün yaşadığını belirterek herkese teşekkür etti. Nazlı Kapucu;
"Buraya gelmek için çok uğraştım. Tam 4 yıl boyunca bekledim o yüzden geldiğim için çok mutluyum. Elimden geleni de yapacağım ömrümün sonuna kadar" dedi.

Pınarlıbelen Köyündeki okulda görev yapan Kapucu sözlerine şöyle devam etti;

"Öğretmenlikte hedefim, zaten öğretmen lisesi mezunuyum, aynı zamanda 9 Eylül Türkçe öğretmenliği mezunuyum, ortaokuldan bu yana öğretmen olmak isteyen biri ne yaparsa bende onu yapacağım. Onlara güzel bir gelecek bırakmak için elimizden geleni yapacağız yapıyoruz da daha çok yeniyiz, tabi öğreneceğimiz çok şey var İnşallah güzel olacak" şeklinde konuştu.

Emekliye ayrılan Mehmet Özbay isimli öğretmen ise 33 yıllık meslek hayatını şöyle özetledi;

"33 yılı devirdim bunun 21 yılı idarecilikle devam etti uzun bir süreç artık yeter diye düşündüm. Bundan sonra çalışan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Kolay bir süreç değil di tabi, sorumluluğu oldukça fazla olan, hep evi eşi çocukları geri palana bırakarak uğraşmak gerçekten zor çünkü hedefinizde hep okul var, daha iyi nasıl yaparız daha ileriye nasıl götürürüz bunların telaşı olduğu için baya zorlandık" dedi.