Taciz İddiası İle İlgili Dava Başladı

Bodrum Belediyesi’nde görevli S.K.’nın iki kadın personele karşı cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla açılan dava, Bodrum Adliyesi'nde başladı. Sanık S.K. ve avukatı bir komployla karşı karşıya kaldıklarını ve suçlamaların iftira olduğunu dile getirirken, davalı taraf avukatları ise tanıklar hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Taciz İddiası İle İlgili Dava Başladı

Belediyede görevli 2 kadın personelin cinsel tacize uğradıkları iddiasıyla yaptıkları şikayet sonrası başlatılan soruşturmanın ardından dava açılmıştı. Bodrum Adliyesi'nde görülen davada sanık ve tanıklar dinlendi. Duruşma 14 Şubat 2022 tarihine ertelendi. 

Adliye çıkışında müştekilerin avukatı Meltem Anayaroğlu, Kent Haber'e açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi;

"Kamu görevini ve hizmet ilişkisini kötüye kullanarak onun verdiği güç ve erkle işlenen bir suç söz konusu. Dolayısıyla aslında ağır cezada yargılanması gereken bir dosyadan bahsediyoruz. Bugün sanık ve tanıklar dinlendi. Hepsi sanığın kişiliği hakkında uzman bilirkişi görüş bildirdiler. Çok övdüler kendisini ve sanığın bir komploya kurban gittiğini iddia ettiler. Bir sonraki duruşma 14 Şubat’a kaldı. Biz bu duruşmadan bir takım ödevlerle çıktık. Sanırım tanıklar hakkında yalan şahitlik yapmaktan suç duyurusunda bulunacağız.”

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği avukatı Evrim İnan ise şu değerlendirmeyi yaptı;

"Tanıklar, sanığı aklamak üzere ağız birliği yaptı. Sanığın ne kadar temiz, ne kadar düzgün bir insan olduğuna tanıklık etmek için buradalardı. Olaya ilişkin kimsenin bir tanıklığı yoktu. Zaten cinsel taciz, tanıklar nezdinde yapılan bir suç değildir. Kadınların şikayet süresine ilişkin sürekli savunular yapılıyor ama şikayet süresi 3-5 günlük değildir. Zaten kadınlar cinsiyetçi bir bakış açısı olduğu için şikayetçi olmaktan çekiniyorlar. Çünkü bu mücadelenin ne kadar zorlu olduğunu biliyorlar.”

S.K.’nın avukatı Mustafa Raşit Basdırmacı ise adalete güvendiklerini ifade ederek “Yargı süreci devam etmektedir. Türk Adalet sistemine güveniyoruz. Müvekkilimin masumiyeti yargılama aşaması tamamlandığında ortaya çıkacaktır.” dedi.