TALİHSİZ GENÇ ORGANLARIYLA HAYAT VERECEK

Tedavi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen bir gencin organları,...

TALİHSİZ GENÇ ORGANLARIYLA HAYAT VERECEK
Tedavi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen bir gencin organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Milas'ta 10 Aralık'ta meydana gelen iş kazasında başından ağır yaralanan ve Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan 19 yaşındaki Mustafa Terzioğlu, 3 gün süren tedaviye bir türlü cevap vermedi.

Beyin ölümü gerçekleşen Terzioğlu'nun doktorları, organ bağışı konusunda ailesiyle görüştü. Ailenin rızasının alınmasının ardından İzmir ve Antalya'dan gelen ekipler, gencin kalp, karaciğer ve korneasını İzmir'e, pankreasını ise Antalya'ya götürdü.

Mustafa Terzioğlu'nun arkadaşı Yasin Göker, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mustafa ile birlikte elektrik direklerine kablo çektiklerini belirterek, ''Direğe bir parça monte ettik. Daha sonra direk eğilmeye başladı ve direğin ayağı çıkarak devrildi. Mustafa bu sırada yaralandı. Hastanede tedavisi yapıldı ama onu kaybettik. Ailesi de Mustafa'nın başka hastalara hayat vermesi için tüm organlarını bağışladı'' dedi.

İzmir'den Terzioğlu'nun kalbini almak için geldiklerini anlatan Ege Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Doktoru Pelin Öztürk ise organı ambulans uçakla İzmir'e göndereceklerini söyledi. Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Cerrahi Uzmanı Hakan Üney, Terzioğlu'nun böbrek, pankreas ve karaciğerinin organ bekleyen hastalara nakledileceğini ifade etti.

Öte yandan, Mustafa Terzioğlu'nun acılı babasının çok üzgün olduğu ve ailesinin yardımıyla ayakta durduğu gözlendi.