Taraftardan Takıma Moral Desteği

Bodrum Futbol Kulübü, Perşembe günü Sakaryaspor ile Adana'da oynayacağı finale hazırlanıyor.

Taraftardan Takıma Moral Desteği

Trendyol 1. Lig'de heyecan play-off final maçında Bodrum FK ile Sakaryaspor karşı karşıya gelecek. Normal sezonu 3. sırada tamamlayan Sakaryaspor ve Çorum FK’yı penaltı atışları sonucu eleyerek finale yükselen Bodrum FK, Süper Lig'e yükselmek için ter dökecek. Perşembe günü Yeni Adana Stadyumu’nda oynanacak maç, saat 20.00’da başlayacak. 

Bodrum FK, maç hazırlıklarını Bodrum İlçe Stadı’nda sürdürdü. Antrenmanı izlemeye Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ile taraftarlar da geldi. Taraftarlar, oyunculara ve teknik heyete çiçek ve tatlı ikram edip moral verdi. 

Bodrum Futbol Kulübü’nden yapılan açıklamada maça gitmek isteyen taraftarlar için ücretsiz otobüs kaldırılacağı bildirildi. Otobüsler, 29 Mayıs Çarşamba saat 23.00’da Hasan Reşat Öncü Caddesi’ndeki Bodrumspor Taraftar Derneği’nden kalkacak. Taraftarların “0531 385 13 13” ve “0533 266 06 04” numaralı telefonlardan Whats App üzerinden yetkililerle iletişim kurabilecekleri ifade edildi. 

TARAFTARA ÇAĞRI

Bodrum FK Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, geçen yıl da final oynadıklarını hatırlatarak, yarım kalan hikayeyi bu yıl tamamlayacaklarını söyledi. Adana’dan mutlu bir şekilde Bodrum’a döneceklerine inandıklarını söyleyen Bodrum FK Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, şunları dile getirdi;

“Ara ara inişli çıkışlı zamanlar odu. Futbolda bunlar çok normal. Sonucuna baktığımız zaman iyi bir lig geçirdik. Bir ailede olacak sorunlar bizde de oldu. Bu sorunları kendi aramızda halledip yolumuza devam ettik. Sezon sonunda geldiğimiz nokta bizim takım açısında çok önemli çok değerli. Biz çok fazla transfer yoğunluklu gitmedik. Devre arasında kritik bir süreçteyken bile transfer rotamızı politikamızı daha çok geçlerden yana kullandık. Doğru oyuncuları hem takımımıza hem de Türk futboluna kazandırma yolunu tercih ettik. Gençleri de kısmen de olsa aramıza kattığımızı düşünüyoruz. Bu yolda her şeyi üst üste koyduğunuzda 34 haftanın sonunda geldiğimiz nokta bizim için çok önemli ve değerli. Ligin köklü camiası, çok güzel camiası, ateşli taraftarı ve çok da iyi bir takımı olan Sakaryaspor ile oynayacağız. Play-off’lara başladığımızda yüzde 20 olan şansımızı yüzde 50’ye getirdik, şimdi bir finalimiz kaldı. Zor mu? Evet çok zor ama bizim de geçen seneden kalan bir yarım hikayemiz var. İnşallah rabbim de müsaade ederse bu yarım kalan hikayeyi bu sene tamamlamak istiyoruz. Motivasyonumuz iyi, oyuncularımızın olaya bakış açısı, kendilerine olan güvenleri çok iyi. Bir sıkıntımız yok, maçın oynanacağı yer biraz uzak. Biraz dediğim yaklaşık bin kilometre. Buna rağmen taraftarlarımızın mutlaka orada olacaklarına inanıyorum. Geleceklerdir, bizi yalnız bırakmayacaklardır. Onlara çok ihtiyacımız var.”

Takımın tecrübeli oyuncularından Ondrej Celustka büyük final ile ilgili olarak, “Hazırız ve çok da heyecanlıyız. Sahada her şeyimizi vermek için kesinlikle motiveyiz. Takımımızı ve oyuncularımızı tebrik etmek istiyorum. Çünkü geçen sene elde edilmiş bir başarı var, bunu aynı şekilde tekrarlamak gerçekten güç ister. Biz de bu güce sahip olan bir takımız. Ailemiz olan taraftarlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Çorum maçında desteklediler, duyuyorum ki Adana’ya da gelecekler. Hep birlikte çok güçlüyüz, inşallah şampiyonluğu getirecek etkiyi yaratacağız.” dedi.